Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
82545

Військовий експерт про призначення глави Місії України при НАТО: Президент позбувся ілюзії, що з Росією можна домовитися

КИЇВ. 30 липня. УНН. Президент України Володимир Зеленський призначив колишнього посла України у Великій Британії Наталію Галібаренко главою місії України при НАТО. Що це означає для України, і як змінилися за останній час взаємини між НАТО і Україною, розповів УНН голова Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Цитата

"Це позитивний момент, тому що саме з Великою Британією у нас за останні півтора року стався солідний прорив у співпраці. Робота посольства в таких країнах відіграє велику роль у розвитку контактів, домовленостей, зрушень в процесі переговорів і тд. Я не виключаю, що її дипломатична робота зіграла позитивну роль у призначенні, і що вона далі буде просувати українські інтереси в Альянсі. Сам факт, що Зеленський почав більшу увагу звертати на можливість практичної взаємодії з Альянсом - це добре. Я думаю, раніше це стримувалося його ілюзіями з приводу Росії, що з ними можна домовитися переговорно-дипломатичним шляхом. Думаю, два роки президентської каденції відкрили йому очі на справжнє обличчя Кремля, і на те, що неможливо з Росією розмовляти іншим шляхом крім позиції сили", - говорить Бадрак.

Деталі

За словами військового експерта, розуміння реальної суті російської позиції спонукало президента поліпшити версії стратегії національної безпеки, військової безпеки, хоча до них у експертного співтовариства все ще є питання, і провести кадрові перестановки в оборонному секторі.

"Це вже більш жорсткі версії, ніж були раніше, і вони припускають розвиток оборонного потенціалу, руху в Альянс і досягнення повного членства в НАТО. Якраз цьому і присвячено призначення глави місії України", - пояснює експерт.

Також, за останні роки значно збільшилася кількість військових навчань з державами-членами НАТО і, за словами експерта, все це потрібно розглядати в єдиному контексті руху України в НАТО. Бадрак відзначає, що вперше за багато років, Україна сама почала проявляти ініціативу, наприклад, запропонувала НАТО план протидії Росії в Чорному морі.

Додатково

Експерт звертає увагу, що проблемною зоною залишається те, що частина держав-членів НАТО не підтримують військово-технічне співробітництво з Україною. "Цього літа серйозним ударом для нас виявився відмова з боку Німеччини на поставку не тільки оборонної зброї, але навіть в будь-яких інших проектах військово-технічного співробітництва. Це свідчить про неоднорідність підходів. Але українська сторона зараз діє в напрямку розвитку двосторонніх контактів. Наприклад, Україна дуже добре розвиває таку співпрацю з США і Туреччиною. З Туреччиною взагалі йде мова про створення спільного виробництва безпілотників і бойових кораблів. Якщо це станеться в цьому році, це буде перший великий проект з державою НАТО в галузі створення нових озброєнь. Таким чином, ми бачимо, як розвивається ця перспектива", - повідомив Бадрак.

Контекст

Нагадаємо, в червні НАТО підтвердив рішення, прийняте на саміті в Бухаресті в 2008 році, про те, що Україна стане членом Альянсу через план дій щодо членства (ПДЧ). 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram