Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
33000

Експерт: справа Дельта-банку може стати першим кроком до відновлення довіри українців до банківської системи

Експерт: справа Дельта-банку може стати першим кроком до відновлення довіри українців до банківської системи

КИЇВ. 12 жовтня. УНН. Справа Дельта банку може стати першим кроком на шляху повернення довіри до банківської системи. Таку думку висловив у коментарі УНН політичний експерт Сергій Биков.

11 жовтня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський повідомив, що у справі "Дельта банку", яку розслідує Національна поліція, були вручені підозри, в тому числі і колишньому власнику банку.

Думки експертів

"У тому випадку, якщо правоохоронці доведуть провину і повернуть гроші вкладникам, то це вплине на довіру до банківської системи. Однак це вплине не настільки істотно, як це могло б бути. Тому що це один з кроків, який необхідно пройти, але, крім цього, буде ще досить довгий шлях, щоб відновити довіру до банків. І це досить тривалий процес, який не замикається на одному якомусь банку, - сказав Биков, зазначивши, що успішні дії правоохоронців можуть задати позитивний вектор змін. - Це буде першим кроком до того, щоб відновлювати довіру українців до банківської системи".

Економічний експерт Андрій Новак розповів, що під час банкопаду, який відбувався кілька років, в Україні було ліквідовано понад 100 банків. Перед тим власники цих банків їх спустошили, і після цього у регулятора у вигляді НБУ не було виходу, крім як їх ліквідувати. Згідно із законом, ФГВФО насамперед гарантує вклади в державних банках. З державними банками проблем не було. А щодо недержавних - приватних банків - там обмежена сума, яку ФГВФО повертає в разі проблем, в даному випадку - ліквідації банків. В цілому сума виведеного з банків капіталу наближається до 9 млрд дол.

Додамо

За інформацією міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, йдеться про те, що жертвами такого цинічного грабунку стали півтора мільйона українських сімей. Міністр заявив, що у справі "Дельта банку" та інших подібних справах будуть вручені ще підозри.

Справа "Дельта банку"

11 жовтня підозру у справі про розтрату майна та коштів на понад 1 млрд гривень було вручено одному з власників ПАТ “Дельта банк”. Йдеться про Миколу Лагуна. Окрім нього повідомлення про підозру одержали двоє заступників голови ради директорів банку, а також директор однієї з пов’язаних фінансових компаній.

Слідство встановило низку епізодів, серед яких факт продажу боргу банком без будь-якої оцінки. 42 млн грн боргу було продано за ціною 4 млн грн. Та навіть цих коштів банк не отримав — "вигідну“ операцію провернули через коригування залишків на рахунках у системі бухгалтерського обліку. А покупцем дешевого кредиту стала фінансова компанія, заснована власником ПАТ "Дельта банк", директор якої за сумісництвом обіймав в банку адміністративну посаду.

Окрім майнових прав на кредитну заборгованість, спільники вивели з-під застави нерухомість вартістю близько 16 млн грн.

За даними слідства, про безпосереднє розкрадання коштів свідчать факти видачі за вказівкою власника банку 160 млн грн кредиту підприємству, бенефіціаром якого є його близький родич. При цьому заставою за цим кредитом були 8 земельних ділянок, вартість яких завищена більше ніж у 100 разів.

За аналогічною схемою власник банку організував видачу кредитів на фірми-одноденки, що не мали жодних активів та заставного майна.

Для відшкодування заподіяної шкоди у кримінальному провадженні арештовані активи власника банку на суму 790 млн грн. Зокрема, накладено арешт на близько 200 земельних ділянок у Київській, Чернігівській та Івано-Франківській областях. Окрім того, арештовано 1 млн доларів з рахунку голови ради директорів в одному з швейцарських банків.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram