Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
189960

В Одесі різко збільшилася кількість біженців: великий забудовник розповів, як справи у "перлині" України

В Одесі різко збільшилася кількість біженців: великий забудовник розповів, як справи у "перлині" України

Олександр Селезньов

КИЇВ. 21 квітня. УНН. Група компаній "Простір" - один з найбільших забудовників Одеси - вводить в експлуатацію чотири житлові об'єкти незважаючи на воєнний стан. Про те, як живе місто і як сплавляється з напливом біженців в інтерв'ю УНН розповів власник компанії Олександр Селезньов.

⁃ Деякі забудовники зупинили свої проекти, посилаючись на воєнний час. Як йдуть справи у компанії "Простір"?

Ми ефективні на своєму фронті. Зараз вводимо в експлуатацію чотири нових об'єкти, проходимо перевірки ДАБК та інші необхідні процедури. Зупинятися не плануємо - не в наших правилах відступати від виконання зобов'язань перед людьми, навіть під час війни. У вільний від роботи час займаємося системною благодійністю та волонтерством.

⁃ Чим саме ви займаєтеся?

Наша команда фактично з перших днів стала частиною Червоного Хреста в Одесі. Нашим завданням було систематизувати роботу і збільшувати ефективність. Прикро було бачити як щирі зусилля великої кількості людей мали малу ефективність через низьку організованість, розділення позицій, праці та спеціалізацій. Коли робота була систематизована, ми стали представниками Червоного Хреста в обласному Гуманітарному штабі, куди також увійшли представники військової обласної адміністрації, співробітники соцзахисту, територіальні громади та правоохоронці. Буквально днями я був у СБУ, де обговорював питання вирахування і покарання ділків, які намагаються заробити на війні і гумдопомозі. Тому робота ведеться комплексно і системно. Якщо говорити про те, що відбувається в ці дні, то зараз ми евакуюємо людей з Миколаївської та Херсонської областей, особливу увагу приділяючи тим, хто самостійно це робити не може. Ми супроводжуємо їх в сусідні країни, де вони знаходять тимчасовий притулок. У той же час ми отримуємо великі обсяги гуманітарних вантажів, які необхідно оперативно розвантажити, розфасувати і передати нужденним. У тому числі мова про медичне обладнання, яке ми передаємо лікарням.

⁃ Як в цілому настрої в Одесі?

⁃ Я дивлюся на ситуацію крізь свої "окуляри" і налаштований дуже оптимістично. Місто, слава Богу, не постраждало від війни і ми не очікуємо, що воно постраждає. Ні з ким не хочеться змагатися в героїзмі жертв. Ми розуміємо, що нам зараз легше, ніж жителям інших областей, тому і вважаємо своєю місією надавати їм всебічну підтримку. Тим більше, що зараз кількість внутрішньо переміщених людей значно зросла. В Одесі, за моїми даними, їх вже близько 100 тисяч. У нас були час і можливість підготуватися, виробити механізми структурування допомоги, створити штаби, провести облік людей і їх потреб - тому, я впевнений, що ми впораємося і разом переможемо.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram