Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
358140

Придністров'я – спеціальна операція ФСБ. У рф хочуть відкрити "другий фронт" - військовий експерт

Придністров'я – спеціальна операція ФСБ. У рф хочуть відкрити "другий фронт" - військовий експерт

Олег Жданов

КИЇВ. 26 квітня. УНН. За подіями останніх днів у Придністров'ї стоять спецслужби рф, мета яких відволікти увагу Збройних сил України від основного напрямку – Донецького. Таку думку в коментарі УНН висловив воєнний експерт Олег Жданов.

Придністров'я – це спеціальна операція ФСБ

Так, фахівець помітив, що останні події у Придністров'ї нагадують ситуацію, яка сьогодні складається у Бєлгороді і в Брянську, що на росії.

"Лекало, сценарій – один в один, вони тільки міняють місця і види зброї. Там – підпали, тут – підриви, тощо", - зазначає фахівець.

"Я думаю, Придністров'я – це спеціальна операція ФСБ для того, щоб створити щось на кшталт другого фронту, щоб змусити ЗСУ перекидувати війська на цей напрямок, і тим самим відтягнути частину сил і засобів з основного напрямку – Донецького. У них там нічого не виходить у плані виконання тих завдань, які поставлені їм політичним керівництвом росії”, - каже Жданов.

Потенціал невизнаної республіки

Експерт запевнив, що реального бойового потенціалу на території невизнаної республіки дуже мало.

"Там 3 тисячі військовослужбовців, з них тільки 1,5 тисячі – бойові підрозділи, решта – підрозділи забезпечення і охорони. Тому, реальної загрози для наших військ вони не несуть. Єдине, що вони можуть скоїти такого реального – це закинути диверсійно-розвідувальні групи на нашу територію", - зазначає Жданов.

До того ж, він розповів, що з боку росії вже була спроба активізувати Придністров'я. Зокрема, кілька тижнів тому так звана "ПМР" отримала наказ розпочати навчання з бойовою стрільбою вздовж кордону України.

Однак, за словами Жданова, ця ідея швидко зійшла нанівець, "республіка" не проводила ніяких навчань, адже не мають достатньо сил і засобів.

УНН поцікавиввся, чи може бути на території Придністров'я зброя, що потенційно може вдарити по українській території – повідомлення про такі удари, хоча і не підтверджені, з'являлись на початку війни.

"Я теж ставив таке питання, але справа в тому, що на сьогодні немає підтвердження, що це були удари з території Придністров'я. Скоріше за все, це були удари з акваторії Чорного моря, тому що тоді Чорноморський флот рф стояв у безпосередній близькості до Одеси на траверзі Одеського порту і вони наносили по нам удари ракетами "Калібр". У Придністров'ї немає ракетних пускових установок. Якщо вони з'явились і там був якийсь боєзапас, тоді нам треба проводити ретельно розслідування, як вони туди потрапили. Бо через територію країн-членів НАТО я думаю, навряд чи вони туди потрапили, вони могли потрапити тільки через територію України", - каже співрозмовник.

Також, на його думку, ті сили, які вже є у Придністров'ї, росія наразі не здатна посилити. Так, Молдова, зокрема, і частина т. зв. "ПМР", знаходиться між Україною і Румунією. Обидві держави не пропустять російські війська через свою територію.

Так званий міннекаєв

Раніше в.о. командувача військ центрального військового округу росії рустам міннекаєв заявив, що під час другої фази так званої "військової операції" на території України буде забезпечено "вихід у Придністров'ї, де також зафіксовано факти утиску російськомовного населення".

УНН поцікавився, чи на думку експерта заява була черговим кроком залякування, чи рф реально ставить собі такі цілі.

"Цілі у них стоять реально, з бункера звучить одна команда – повністю політично поглинути Україну. Тому, ми нічого нового не почули. До Придністров'я вони намагались дійти ще у 2014 році. Тому, як для нас, то вони просто підняли свої старі плани і знову їх озвучили. Але я думаю, що озвучення таких планів – це більше політичний піар, аніж воєнний. Це дійсно операція щодо створення додаткової напруги для ЗС України", - стверджує військовий експерт.

Контекст

25 квітня повідомлялося про вибухи у Тирасполі. Сьогодні, 26 квітня, повідомляли, що у невизнаному Придністров'ї підірвали дві вежі зв'язку.

Спікер Одеської ОВА Сергій Братчук заявив, що росія посилює провокації в окупованому Придністров'ї.

Сьогодні стало відомо, що так зване "керівництво" невизнаного Придністров'я найближчим часом "ухвалить рішення на захист інтересів республіки".

У Держприкордонслужбі вважають, що не можна виключати Придністров'я як територію, яку зможе використати росія для подальших дій стосовно України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram