Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 07 липня 2022 11:23
Ексклюзив: Політика
53865

Експерт про шостий пакет санкцій від ЄС: російська нафтовидобувна галузь приречена на суттєву деградацію

Експерт про шостий пакет санкцій від ЄС: російська нафтовидобувна галузь приречена на суттєву деградацію

КИЇВ. 4 травня. УНН. У шостому пакеті санкцій, який ЄС готує проти рф, найбільший удар по економіці завдасть ембарго на постачання нафти та обмеження проти російських банків. Таку думку в коментарі УНН висловив керівник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський.

Цитата

"У майбутньому пакеті санкцій найбільше значення матиме ембарго на постачання нафти та розширення обмежень проти російських банківських установ. Щодо першого моменту, рф – це країна, яка зараз є одним з найбільших постачальників сирої нафти на світовий ринок. Значна частина бюджету формується за рахунок такого постачання. Щодо банківської системи. Відключення банку від системи SWIFT означає, що він не може здійснювати цілу низку операцій, проводити розрахунки за кордоном та обслуговувати платежі. Якщо в банківської установи скорочуються можливості, це означає зменшення податкових надходжень в російський бюджет. А значна частина російських банків – це банки першої десятки, вони є великими платниками податків", – сказав Бураковський.

Деталі

Експерт зазначив, що сам факт майбутніх санкцій впливатиме на перегляд стратегії для розвитку паливно-енергетичного комплексу.

"Росія буде вимушена скорочувати видобуток нафти і закривати свердловини. Така міра значно впливає на технологічні процедури по відновленню їх роботи. Будуть спроби, пов’язані із виходом на інших покупців нафти, але для цього треба мати логістику. На сьогоднішній день у рф відсутня така логістика, немає необхідної кількості нафтовидобувних танкерів. Це означатиме, в що середньо- або довгостроковому плані російська нафтовидобувна галузь приречена на суттєву деградацію", – зауважив Бураковський.

Крім того, експерт відмітив, що в зв’язку із загальним падінням економічної активності в рф за рахунок санкцій та існуючих проблем, зменшується і внутрішній попит на нафту і газ. Це означає, що вони не зможуть замістити зниження експорту нафти за рахунок внутрішнього ринку.

"На мікроекономічному рівні виникнуть проблеми, пов’язані із безробіттям в нафтогазовому секторі. Вже сьогодні є певна інформація від російських експертів, що в зв’язку зі скороченням видобутку люди почали залишати ті місця в Сибіру і на Далекому Сході, де традиційно сконцентровані газо- і нафтовидобувні потужності рф", – зазначив співрозмовник.

Нагадаємо

Євросоюз готує шостий пакет санкцій проти росії, в рамках якого відключить нові банки від системи SWIFT, запровадить заходи щодо відповідальних за дезінформацію та імпорту російської нафти. Про це заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram