Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
1039950

Наступний крок путіна - конфлікт на Близькому Сході: експерт пояснив, за яких обставин це переросте у світову війну

Наступний крок путіна - конфлікт на Близькому Сході: експерт пояснив, за яких обставин це переросте у світову війну

КИЇВ. 17 травня. УНН. На початку травня світ “облетіла” новина про те, що російський диктатор володимир путін почав перекидання своїх військ із Сирії в Україну, щоб прискорити “завоювання Донбасу”. путін усвідомлює, що військовим шляхом йому не вдасться забрати Україну, про що свідчать 82-а доба безуспішності російської армії на наших територіях. Тому він вибрав політичний хід, "роздмухуючи вогонь" регіональної війни на Близькому Сході. На запитання про те, чому до конфлікту між Ізраїлем та мусульманським світом залишаються лічені тижні, і за яких умов це переросте у світову війну – УНН відповів військовий експерт Олег Жданов.

Близький Схід почне війну, коли останній російський солдат піде із Сирії

Після новини про часткове виведення російських військ із Сирії, ізраїльтяни почали панікувати. У країні повідомляють про нові теракти, а також про часті зіткнення між юдеями та мусульманами. Як вважає Жданов, Близький Схід перебуває на межі не просто конфлікту, а нової арабо-ізраїльської війни, яка може відбутися між Ізраїлем та Іраном.

Цитата

“Питання її (війни – ред.) виникнення – це питання кількох тижнів, максимум кількох місяців. Усе залежатиме від того, наскільки швидко піде звідти російська федерація, і чи вона піде звідти повністю. На сьогодні перекидання військ із Сирії трохи зупиняється. Особовий склад там ніби вивозять, а сухопутні компоненти росія не залишає і не передає”, – зазначає експерт.

Такий крок росії пов'язаний з тим, що москва розглядає питання Башара Асада (сирійський президент – ред.) як розмінної монети, і готова пожертвувати своєю присутністю на Близькому Сході для того, щоб розпалити вогонь великої регіональної війни. “Швидше за все, арабські країни підтримають Іран у боротьбі проти Ізраїлю, як би вони там не хотіли дружити чи обмінюватись послами, як це зараз намагається робити Єрусалим. Але все одно, своя сорочка ближча до тіла. Якщо конфлікт розпочнеться, то я думаю, що арабські країни підтримають Іран у цьому конфлікті. Ізраїль навіть сьогодні, за наявності російських військ, постійно завдає авіаційних ударів по об'єктах Ірану та Хезболли в Сирії. А коли російські війська підуть, росія передасть військові бази Корпусу вартових Ісламської революції, а це Іран та Хезболла. Після цього Ізраїль обов'язково завдасть ракетно-бомбового удару по цих базах. Вони не терпітимуть присутності цих організацій, які для них є безпосередніми ворогами”, — пояснив співрозмовник агентства.

51-й штат: чому Америка не залишить Ізраїль

Експерт згадав нюанс про те, що Ізраїль міцно пов'язаний із США, які не залишать державу у разі виникнення конфлікту. Негласно Ізраїль називають “51-м штатом та молодшим братом США”.

Цитата

“Військовий бюджет Ізраїлю майже повністю включений у військовий бюджет США. І таким чином, росія намагатиметься відвернути увагу Сполучених Штатів від України”, – продовжив експерт.

За такого розкладу подій путін розраховує, що США змінять фокус на Ізраїль, що допоможе йому політичним шляхом “проковтнути” Україну, оскільки Київ спирається на військову підтримку США. Окрім того, диктатор хоче посадити американського лідера Джо Байдена за стіл переговорів, щоб укласти новий договір про колективну безпеку із Заходом.

“Для путіна це кров із носа. Він хоче сісти за стіл переговорів із Байденом. Він хоче новий договір безпеки із Заходом. Для нього вкрай принизливо те, що його постійно тикають носом і кажуть домовлятися із Києвом, із Зеленським. Можливо, саме тому Зеленський постійно пропонує, цілком можливо, що з ініціативи Заходу, прямі переговори з путіним. Адже той не вважає нас за державу, за націю. Через це він і почав війну, щоб довести всьому світу, що “ми ніхто, і звуть нас ніяк”. І тут йому кажуть: “Ні, ти повинен піти, і з ними домовитися”, – пояснює фахівець.

Часткове виведення військ із Сирії – “пилюка в очі”

Часткове виведення російських військ з території Сирії говорить про те, що диктатор спостерігає за реакцією США та їхніми подальшими діями. Окрім того, це питання торгів із Заходом, вважає Жданов. “путін не виводить остаточно війська із Сирії, оскільки це питання торгів із Заходом. Не можна просто так заявити про вихід і вийти. Він же розуміє, що потім не увійде - це раз. Влізти вже назад практично неможливо. І друге – треба домогтися своїх преференцій: економічних, фінансових, військових. Зараз він кинув пилюку в очі такою заявою, і чекає реакції США – чи будуть вони реагувати, чи не будуть”, – зазначив експерт.

Водночас мета США полягає в тому, щоб “вибити” росію з геополітики. Білий дім хоче зробити з росії “сировинний придаток” для інших країн. “Штати хочуть вибити повністю росію з геополітики. Щоб росія стала країною третього світу, із сировинною економікою та сировинним придатком інших країн, припустимо, Китаю та Європи. Але ніяк не брати путіна чи росію, як державу, до уваги при вирішенні питань геополітики. За це і б'ються США”, – пояснив фахівець.

Конфлікт на Близькому Сході може перерости у світову війну

Тривалість війни Близькому Сході залежить від її масштабів. Як зазначив Жданов, якщо сформується коаліція арабських країн, це може бути короткострокова війна. Але якщо Іран воюватиме з Ізраїлем – конфлікт буде затяжним. США підтримають Єрусалим, і таким чином офіційно будуть втягнуті в ці події, що означатиме старт світової війни. “У нашій війні США поки що примудряються не дати розгорітися війні до рівня світової. Вони дають зброю та допомогу, але вони дистанціюються. Але якщо війна почнеться на Близькому Сході, вона переросте у світову війну”, – заявив спікер.

Водночас Ізраїль може програти в цій війні, оскільки його фундамент існування “дав величезну тріщину”. “Ортодоксальні євреї почали розвалювати головну ідеологію країни “живи та захищай”. І ортодокси не беруть до рук зброю і не хочуть боротися. Вони кажуть, що молитимуться, і думають, що араби пощадять їх. Ось така ідеологія. І сьогодні ізраїльська мама може запитати: “Чому мій син (дочка) йдуть воювати, і можуть загинути, а діти ортодоксів не йдуть воювати і не загинуть". І це вносить величезний розкол у суспільство, і катастрофічно знижує боєздатність самого Ізраїлю. Тому він може довго не витримати”, – резюмував аналітик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безуспішність війни в Україні та ускладнення логістики: експерт назвав причини виведення російських військ із Сирії

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram