Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
52230

На відбудову зруйнованих внаслідок війни населених пунктів знадобиться від 10 років - архітектор

На відбудову зруйнованих внаслідок війни населених пунктів знадобиться від 10 років - архітектор

КИЇВ. 17 травня. УНН. Для відбудови зруйнованих внаслідок бойових дій українських населених пунктів знадобиться близько 10-20 років, але з умовою, що буде впроваджено "План Маршалла". Таку думку в коментарі УНН висловив архітектор Юліан Чаплинський. 

Він вважає, що треба переглядати норми забудови міст і робити їх більш сучасними та екологічними.

Цитата

"Скільки років знадобиться, щоб відбудувати міста? Це залежить від економічних можливостей держави, а також від того, наскільки дійсно західні країни будуть донатити економіку України. Якщо це буде План Маршалла, то від 10 до 20 років можна буде стверджувати, що міста відбудовані. Так, щоб їх формувати на довшу перспективу і наповнювати змістом, то я думаю, це може тривати від 20 до 40 років", – сказав Чаплинський.

Деталі

Він зазначив, що необхідно буде повністю перебудовувати інфраструктуру та інженерне забезпечення міст. Крім того, міста мають відповідати сталому розвитку: не засмічувати річки, а для цього треба переглядати питання поводження щодо води у містах; впровадження норм готовності до кліматичних змін; збільшення кількості зелених насаджень, а саме парків і скверів. Окрім того, архітектор зазначив, що необхідно переглядати нормативну щільність забудови, а саме скорочувати її з 500 людей на гектар до як мінімум 250. Це дасть можливість вулиці міста зробити затишнішими і добре сформувати девелоперську політику.

"Ну і найголовніша тема - це заощадливість використання ресурсів. Передусім йдеться про газ і бензин. Міста повинні бути коротких дистанцій, де людина може отримати найнеобхідніші сервіси в 15-хвилинній доступності пішки. Це допоможе менше використовувати автомобілі", – додав експерт.

Нагадаємо

Президент Зеленський назвав ключові завдання у відбудові зруйнованих війною українських міст. Він зазначив, що важливо не лише відновити зруйноване, а й вирішити застарілі проблеми.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram