Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
471210

"Роздерибанити" росію не вдасться: експерт розповів, чому США є "головним сторожем" цілісності рф

"Роздерибанити" росію не вдасться: експерт розповів, чому США є "головним сторожем" цілісності рф

Олег Жданов

КИЇВ. 17 травня. УНН. Практично вся світова спільнота активно підтримує Україну у боротьбі з російською агресією. Кремль уже вважають переможеним, а світові аналітики розглядають сценарій “роздербанювання” росії, як найреалістичніший у результаті російсько-української війни. Але як заявив у коментарі УНН військовий експерт Олег Жданов, такий хід подій малоймовірний, оскільки “головним сторожем” цілісності росії є США.

Цитата

“Імовірність того, що росію роздерибанять – існує, але, швидше за все, ні. Головний страж цілісності росії — США. І вони зроблять усе, щоб не допустити розвалу російської федерації. Можливо, Китай “відкусить” якийсь шматок на сході, і, можливо, Калінінград може повернутися до складу Польщі чи Німеччини. Але росія, загалом, має зберегтися”, – заявив аналітик.

Деталі

На думку Жданова, якщо росія “розвалиться” – зникне образ ворога. Експерт наводить як приклад середину 1990-х років, коли США розв'язали війну з Югославією після того, як колишній Федеральний канцлер Німеччини Герхард Шредер вирішив створити правову базу для об'єднання Європи.

“Шредер, створюючи правову базу об'єднання Європи – почав із питання безпеки. Він тоді проголосив гасло “Yankee, go home!”. Тоді 42-й президент США Білл Клінтон розпочав війну з силами НАТО в Югославії, і путін, за мовчазною згодою Клінтона, садить у крісло канцлера Німеччини Ангелу Меркель. Шредер 3 місяці судиться за право виграти вибори, бо там порахували неправильно бюлетені. Потім його сімейна фірма отримує контракт на будівництво “Північного потоку – 1”. А потім і сам Шредер потрапляє в директорат “Газпрому”. Отак вони змінили розклад сил. І лише війною в Югославії Америка змогла зберегти НАТО”, – пояснив аналітик.

Жданов зазначає, що якщо в результаті цієї війни відбудеться розвал російської федерації – це стане великою загрозою для НАТО, тому що зникне “образ ворога” для Європи, і вона, як і колись у 1990-х, скаже: “Yankee, go home!”.

“Вони тоді створять сили безпеки у Європі. У такому разі Європа перестане підкорятися Америці, і кожен гратиме одну гру, що невигідно США. Тому Білий Дім продовжить витісняти росію з геополітики, але не допустить її розвалу”, – резюмував експерт.

Нагадаємо

Начальник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що путін загнав себе в безвихідь, почавши повномасштабне вторгнення в Україну. Це може призвести до швидкого кінця колись імперського режиму і спричинить повернення окупованих росією територій — від островів Японії до Кенігсберга (нинішній Калінінград), що належить Німеччині.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram