Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
169860

Повернення миру можливе тільки при повазі суверенітету: Україна вивчає запропонований Італією мирний план

Повернення миру можливе тільки при повазі суверенітету: Україна вивчає запропонований Італією мирний план

КИЇВ. 20 травня. УНН. Усі рішення зі встановлення миру в Україні мають базуватися на повазі суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, заявив УНН речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, коментуючи запропонований Італією план врегулювання ситуації в Україні.

Дипломат підтвердив, що Італія дійсно надала своє бачення процесу повернення миру в Україну.

Цитата

"Україна високо цінує підтримку Італії в межах Європейського Союзу та на двосторонньому рівні. Італійська сторона дійсно поділилася своїм баченням шляхів припинення війни росії проти України. Відповідні пропозиції нині вивчаються", - повідомив Ніколенко.

Він наголосив, що Україна вітає зусилля відновити мир.

"Ми вітаємо будь-які міжнародні зусилля, які допоможуть відновити мир на українській землі та в Європі. Водночас, будь-яке політичне рішення має базуватися на повазі суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах", - додав речник МЗС.

Доповнення

Влада Італії розробила і запропонувала план поетапного мирного врегулювання ситуації в Україні.

Італійські політики запропонували завершити конфлікт в Україні в 4 етапи при безпосередній участі ОБСЄ, ООН, а також низки країн, серед яких держави G7. За планом пропонується припинити бойові дії, заключити договір щодо "спірних територій", а також підписати багатосторонню угоду про гарантії безпеки в Європі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram