Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
144735

Що означатиме дефолт росії для України: пояснює економіст

Що означатиме дефолт росії для України: пояснює економіст

КИЇВ. 26 травня. УНН. Сполучені Штати у середу не продовжили ліцензію росії на виплату власникам облігацій, таким чином наблизивши країну-агресора до межі історичного дефолту. Про те, які наслідки матиме це рішення, УНН поспілкувався з членом “Економічного дискусійного клубу”, міжнародним експертом, економістом Ігорем Гарбаруком.

Цитата

«Насправді росія вже і так знаходиться у стані дефолту. У нас чомусь багато людей очікує, що це буде дефолт, як у 90-х роках. У даній ситуації цей дефолт для них – як один з елементів. А тоді це була достатньо глобальна річ», - пояснює експерт фахівець.

Він підтвердив, що відкликання ліцензії на виплату власникам облігацій унеможливлює виконання росією її зобов’язань.

«Через 30 днів, відповідно в сім годин одна хвилина, починається дійсно стан технічного дефолту. Це означає, що вони не зможуть запозичувати гроші, до них не будуть надходити інвестиції – до них і так не надходять інвестиції. Вони і так не зможуть ніякі кошти запозичити», - пояснює він.

Тобто, фактично дефолт вже настав, хоча ще не оголошений офіційно.

Водночас, пояснює експерт, після того, як буде дійсно оголошено технічний дефолт, усі російські зовнішні кредитори будуть мати можливість «розірвати всі активи росії за кордоном на шматки». Вони отримають право претендувати на ці заморожені фінансові активи, на матеріальні активи, практично всі активи державної форми власності і навіть на ті активи, які є приватними і у яких є частка державної форми власності, пояснює Гарбарук.

У цьому контекст він підкреслює: Україні треба думати, як «отримати право першої ночі» на всі російські активи, заморожені за кордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Президента розповіли, до яких коштів рф за кордоном Україна може отримати доступ, і як це зробити

«Чекати, що це якимось чином достатньо серйозно, відразу вплине на припинення (війни) чи пришвидшення нашої перемоги, - я б не чекав. Це рожеві окуляри, тому що, ми ж розуміємо – оплачувати видатки власної армії вони можуть абсолютно спокійно. У них на сьогоднішній день профіцитний бюджет. Енергоносії дорожчають, Європа, світ, та сама Індія в достатньо великій кількості купують у них енергоносії. Відповідно, у них на сьогодні коштів досить багато. Буде мало – вони просто свої дерев’яні рублі неконвертовані надрукують і забезпечать внутрішні потреби», - зазначив співрозмовник.

Саме тому Гарбарук вважає, що Україні і надалі потрібно наполягати на тому, щоб було введено абсолютне ембарго на російські енергоносії.

Нагадаємо

25 травня США не продовжили дію ліцензії, яка дозволяла росії обслуговувати свій держборг перед власниками облігацій у США – до кінця року країна має понад 1 млрд доларів боргу, який потрібно погасити.

Якщо у росії відбудеться дефолт, це буде її перший великий дефолт з іноземних облігацій після більшовицької революції 1917 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram