Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Суспільство
45645

Швачки та провізори: експерт назвала затребувані вакансії

Швачки та провізори: експерт назвала затребувані вакансії

КИЇВ. 26 травня. УНН. Наразі у західних регіонах досить активно працюють підприємства, які шиють весільні сукні, тому там є вакансії для швачок, прикрашальниць. У Києві потребують, зокрема, менеджерів з продажів та провізорів. Також є вакансії у сфері ресторанного бізнесу. Про це журналісту УНН розповіла експерт з ринку праці Тетяна Пашкіна.

Цитата

"Якщо говорити про зміни з початком війни, то вони дійсно кардинальні, тому що на початку березня було мінімум вакансій, мінімум резюме на всіх сайтах з працевлаштування й Центр зайнятості не працював на повну силу, але вже починаючи з другої декади березня спочатку збільшилась кількість резюме, а потім вакансій", - сказала Пашкіна.

Деталі

За її словами, бізнес відновлює роботу та адаптується до нових реалій, крім того, роботодавці часто стикаються з ситуацією браку працівників через те, що їх співробітники виїхали з України або пішли воювати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні розпочато прийом заявок від бізнесу за програмою "Робота для внутрішніх переселенців"

"Адже якщо це жінки з дітьми, то вони виїхали, а якщо чоловіки, то вони мобілізовані або в ТрО. Відповідно ми маємо ситуацію, коли роботодавці мають потреби в людях й розміщують вакансії. Не завжди вакансії на довоєнну зарплату, але ми можемо сказати, що десятки тисяч вакансій вже є на сайтах з працевлаштування, досить активно пропонують роботу у Viber, Telegram у соціальних мережах. Центр зайнятості активно пропонує роботу, це не довоєнні об’єми, але життя вирує", - розповіла Пашкіна.

Вона зазначила, що у кожному регіоні є свої потреби.

"У Києві, наприклад, найбільша кількість вакансій, хоча в березні були часи, коли у Львові було більше. У Києві окрім ІТ-шників, менеджерів з продажів, йдуть виробничі професії, рітейл, провізори й фармацевти. У Львові теж є вакансії фармацевтів, ІТ-шників. Якщо казати про вакансії західних міст, то, як на мене, там досить велика кількість вакансій не тільки для ІТ-шників, а й для менеджерів з продажів, а також у сфері ресторанного бізнесу: кухарі, піцайоли, офіціанти. Є варіанти у сфері краси та здоров’я, тобто майстри манікюру, перукарі", - сказала Пашкіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні за останні місяці відкрили більш ніж 20 тисяч нових ФОПів

Пашкіна зазначила, що окрім західних регіонів й у Києві є вакансії кухарів, піцайол, офіціантів, та посудомийниць.

"Але, як на мене, досить багато є варіантів для швачок, тому що по західних регіонах досить активно працюють підприємства, які шиють весільні сукні. Сьогодні дивилася вакансії Чернівців, то потрібні швачки, прикрашальниці та інші спеціалісти. Це не тільки українське замовлення, це по всьому світу, але це досить добре, що ми маємо таке замовлення й маємо шанси розвивати бізнес", - розповіла вона.

Експерт зауважила, що декілька тижнів тому були достатньо активні вакансії в агробізнесі: трактористи, комбайнери, агрономи.

"Я не можу сказати, що сила силенна офісних вакансій, тому що багато працівників продовжують працювати віддалено... Мені здається, люди, які матимуть проблеми з пошуком роботи, - це турагенти, організатори івентів тощо, тому що трохи не на часі", - сказала Пашкіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Працевлаштування під час війни: експерт назвала затребувані вакансії

Пашкіна зазначила, що за тиждень літо й люди намагаються відкривати бази відпочинку.

"Мені здається, що у всіх календар трохи зламаний, у всіх ще лютий, але через тиждень літо й ми матимемо сезонні вакансії. Звісно назвати це туристичним сезоном язик не повертається, але все одно, якісь канікули, переміщення. Можливо більш безпечні, більш комфортні місця й з розрахунку на це намагаються відкривати бази відпочинку тощо. Я бачу, що іноді це вакансії не тільки у Чернівцях, Луцьку, але й в селах та містечках й відповідно є ймовірність, що це буде якийсь літній відпочинок", - розповіла Пашкіна.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram