Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
85395

Зростання цін на ліки: в Аптечній асоціації пояснили причини

Зростання цін на ліки: в Аптечній асоціації пояснили причини

КИЇВ. 1 червня. УНН. Вся українська фарма імпортозалежна, що й спричинило зростання вартості ліків. Про це повідомив журналісту УНН директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко.

Цитата

"Причина подорожчання в курсі долара та євро до гривні, який у зв'язку з військовими діями в нашій країні переживає серйозне інфляційне потрясіння. Ви ж бачите, що курс за три місяці на 20% змінився, не в бік гривні, а вся фарма надзвичайно імпортозалежна. Починаючи від постачання лікарських засобів і закінчуючи нашими виробниками, які також виробляють лікарські засоби з імпортної сировини. Тому подорожчання деяке дійсно відбувається через те, що ціни змінилися у постачальників та виробників", - розповів Руденко.

Деталі

За його словами, в перші місяці війни вдавалося втримати ціни, особливо в березні, квітні, але коли курс відпустили вартість почала змінюватися. Окрім того, Руденко зазначив, що в Україні наразі виробляється практично весь асортимент лікарських засобів.

"На сьогодні виробляється практично весь асортимент лікарських засобів. На початку війни деякі позиції було складно постачати. Це стосувалося деяких антибіотиків, інсулінів, але наразі ситуація вирівнялася, поставки пішли. Асортимент не довоєнний, але він достатній, щоб забезпечити потреби охорони здоров'я та потреби населення. Тому сьогодні дефіциту чи відсутності чогось поки що не спостерігаємо",- сказав Руденко.

Доповнення

Раніше голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомляв, що в Україні зросли ціни на ліки в аптеках на 20-25%. За деякими окремими позиціями зростання становить до 40%. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram