Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
95865

Україні варто забути про "гарантії безпеки" як про страшний сон та подати заявку в НАТО одразу після перемоги - фахівець

Україні варто забути про "гарантії безпеки" як про страшний сон та подати заявку в НАТО одразу після перемоги - фахівець

КИЇВ. 20 червня. УНН. Україні після визволення своєї території від окупантів варто подавати заявку на вступ до НАТО. Таку думку УНН висловив колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Цитата

«Я думаю, що нам (звичайно, не сьогодні і не наступного тижня), але треба вибрати слушний момент, і цей момент я, знов-таки, пов’язую з тим, що українська територія буде визволена від російської орди – от після того буде слушний момент для того, щоб подавати заявку на вступ до НАТО, як це зробили Швеція і Фінляндія, і йти спокійно цим шляхом. Бо, якщо українська армія перейде на стандарти НАТО, а це вже буде формально і фактично відбуватись, якщо взяти до уваги той бойовий досвід, який має українська армія, і те, що вона таки переможе росію на полі бою – то, вибачте, кращого придбання для Альянсу треба довго шукати», - зазначив співрозмовник.

Деталі

Огризко вказав також і на те, що Україні для вступу до НАТО не обов’язково потрібен буде ПДЧ – план дій щодо членства.

«Я думаю, життя вносить корективи у всі стандарти, які працювали раніше. І приклад Швеції і Фінляндії говорить про те, що, за певних історичних обставин ПДЧ можна залишити в історії. Про це до речі говорять не лише відносно цих двох країн. Про це говорять представники тих самих США , ключової країни Альянсу: що ПДЧ – це лише одна з опцій, один з варіантів, яким чином країна може наблизитись до Альянсу», - пояснив він.

УНН поцікавився, чи гарантії безпеки, про надання яких зараз Україна веде перемовини з партнерами, не виключають приєднання до Альянсу.

«Про ці гарантії треба забути як про нічний жах і більше ніколи про них не говорити…. Розмови то йдуть, але вони абсолютно беззмістовні, сенсу жодного у них немає. Ніяких гарантій, окрім натівських, ми реально отримати не можемо, Будапештський меморандум це чудово підтвердив. Тому, розмови про цього білого бичка треба закінчувати і чітко та ясно формулювати своє бажання: НАТО», - відповів колишній міністр.

Нагадаємо

Президент України Володимир Зеленський тиждень тому заявив, що Київ та союзники країн “Групи семи” (G7) готують документ щодо гарантій безпеки для України.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram