Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
59670

"Подвійний хук": у Президента розповіли, чим важливі санкції щодо російського золота та де кремль шукатиме вихід

"Подвійний хук": у Президента розповіли, чим важливі санкції щодо російського золота та де кремль шукатиме вихід

КИЇВ. 30 червня. УНН. Санкції щодо російського золота матимуть вплив на економіку країни зі "знаком мінус", вона спробує замістити втрачині ринки – але навряд чи зможе зробити це у повному обсязі. Таку думку в коментарі УНН висловив радник Президента України з економічних питань Олег Устенко.

Цитата

"Що стосується золота, то, коли накладаються санкції на золото, це означає, що росія не зможе продавати своє золото на зовнішніх ринках, і це – достатньо вагомий удар по її економіці, бо золото є важливим елементом експорту росії, як, до речі, й інші метали", - каже Устенко.

Деталі

З його слів, щодо багатьох російських металів санкції уже накладено або планується їх накладення, по різних видах кольорових металів у тому числі.

Але зараз під санкціями опинилось золото – як каже економіст, важлива стаття експорту з росії, а також важлива стаття надходжень до державного бюджету російської федерації. Тож, ця санкція буде впливати на економіку росії "зі знаком мінус".

Друге, на що буде впливати ситуація з забороною експорту золота з російської федерації, – це можливість реалізовувати золотий запас рф, який знаходиться в межах близько 100 млрд доларів на рахунках центрального банку російської федерації, зазначає співрозмовник УНН.

"Тобто, коли йдеться про золото, тут, я б сказав, подвійний хук: з одного боку не можна експортувати золото як таке, з іншого – неможливо реалізувати банківське золото, яке знаходиться в запасниках у сховищах центробанку російської федерації. Якщо аналізувати взагалі ситуацію, то до їх агресії в Україні загальний обсяг золотовалютних резервів ЦБ становив 650 млрд доларів. 350 млрд доларів знаходиться під арештом за межами росії, 100 млрд доларів золота, яке в них є, – воно є, але витрачати його неможливо – його просто не будуть купляти на світовому ринку.

Це означає, що золотовалютні резерви знизились вже не до 650-350 млрд, а ще -100 млрд доларів. Це означає, що зараз золотовалютні резерви росії, реальні, якими потенційно вони можуть користуватися, – це 200 млрд доларів, тобто третина від того, що було у них до 24 лютого є в їхньому розпорядженні", - пояснює він.

Далі, на думку радника Президента, рух буде іти наступним чином: кошти росії потрібні, тож золото продовжить видобуватися, і, ймовірно, це золото будуть намагатися продавати.

"Частково будуть намагатись продавати для населення, частково це золото будуть намагатись продавати у ті країни, які відносно лояльні до росії з точки зору її експорту. Скажімо, у першу чергу в Індію, у другу чергу – у Китай", - вважає Устенко.

Як зазначає співрозмовник, Індія традиційно закупляє багато золота для потреб власного, приватного ринку.

"Але я не впевнений, що вони зможуть купляти, по-перше, такий обсяг золота, а по-друге, за тією ціною, яку могла б отримувати росія на зовнішньому ринку до введення санкцій, до 24 лютого взагалі. Частково вони будуть намагатися заміщати той втрачений світовий ринок за рахунок Індії і Китаю, але повністю вони точно не зможуть відмотати ситуацію до того періоду, коли ці санкції були введенні – саме по золоту", - каже він.

За аналогією, за словами економіста, гра з золотом для росії така сама, як і гра з енергетикою, передусім з нафтою.

"І якщо із золотом ситуація виглядає загрозливою для росії, то з точки зору нафти вона була загрозлива в першу чергу для світу, а вже потім - для росії", - додав фахівець.

Контекст

28 червня Міністерство фінансів США оголосило, що запроваджує санкції проти майже 100 об’єктів “військової машини” путіна, а також про заборону імпорту російського золота.

Як було оголошено на саміті G7, до Сполучених Штатів у вжитті заходів проти російського золота приєдналися Велика Британія, Канада та Японія.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram