Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 24 червня 2019 20:30
Ексклюзив: Політика
12135

Негативних оцінок виборів від Європи не буде - В.Фесенко

Негативних оцінок виборів від Європи не буде - В.Фесенко

Негативних оцінок про те, що вибори в Україні недемократичні, і що їхнім результатам не можна довіряти, не буде. Про це кореспонденту ІМК сказав директор Київського інституту управління ім. Горшеніна Володимир Фесенко.

"Частина міжнародних спостерігачів приїжджає в Україну, по-перше, на запрошення конкретних кандидатів і окремих політичних структур", - сказав В.Фесенко.

"До того ж є, скажімо, ціннісні симпатії. Простий приклад: якщо приїжджають спостерігачі, які близькі до Європейської народної партії, то вони будуть симпатизувати опозиції, а саме "Батьківщині". Спостерігачі ж від організації CIS-EMO (Міжнародна організація спостереження за виборами. - Ред.) традиційно, скоріш за все, симпатизують Партії регіонів, і це проявлялось на попередніх виборах. Хоча зараз намагаються підняти авторитет цієї організації, в тому числі за рахунок авторитетних політиків із Центральної Європи. Хоча, звичайно, набагато більшу роль відіграє позиція офіційних структур, які традиційно займаються моніторингом виборчого процесу. Тому саме їхні оцінки будуть визначальними", - пояснив політолог.

За його словами, дуже показовим є те, що більшість міжнародних спостерігачів у день голосування не зафіксували серйозних систематичних порушень, які могли б вплинути на результати голосування. "Думаю, скоріш за все, враховуючи різноманітність результатів на виборах, буде відмічено, що вибори були проблемними. Але на даний момент немає підґрунтя для того, аби казати, що результати виборів були тотально сфальсифіковані, що їм не можна довіряти. Тобто таких висновків чекати не потрібно, а от критика виборів буде, зокрема, щодо організації виборчого процесу", - наголосив він.

"Думаю, що ці вибори "масла у вогонь до критичних настроїв щодо України все-таки доллють, це, власне, вже сталось. Але прогнозую, що негативних оцінок про те, що вибори в Україні недемократичні, і що їх результатам не можна довіряти, таких висновків не буде. Але ризикну спрогнозувати, що дискусія в Європарламенті щодо резолюції по Україні буде дуже складна і, скоріш за все, документ носитиме компромісний характер", - зазначив В.Фесенко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...