Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
20370

Завдяки скороченню митних процедур є зростання платежів – С.Сьомка

Завдяки скороченню митних процедур є зростання платежів – С.Сьомка

Завдяки скороченню митних процедур є зростання платежів. Про це в ексклюзивному коментарі ІМК сказав заступник голови Державної митної служби України Сергій Сьомка.

"Перше - обмежено термін митного огляду до двох годин. По-друге, впроваджена норма про те, що митний огляд є правом, а не обов’язком митника, а реалізація такого права повинна відбуватися на підставі попередньої аналітичної роботи, тобто рішення про проведення огляду має бути обґрунтоване. Крім того, є вимога про те, що результати митного огляду мають бути об’єктивними. І з цього виходить принцип: якщо митний огляд призначений безпідставно, результати відсутні, то це неякісно виконана робота", - зазначив він.

За словами С.Сьомки, в Одесі огляд транзитних контейнерів скоротився з 70% до 3% - більше ніж у 20 разів. А при цьому, запевнив він, результативність виявлення правопорушень і платежів тільки зростає.

"Це говорить про те, що наш стимул до якісного виконання обов’язків і використання свого права має бути контрольованим. По-друге, це робота зі зменшення суб’єктивного фактора. Ми скоротили час митного оформлення максимально до 6 годин, це щодо товарів, які переміщуються за вантажними митними деклараціями. У результаті в нас дійсно пішло різке скорочення терміну митного оформлення товарів. При цьому платежі зростають, і кількість порушень зростає таким чином", - наголосив С.Сьомка.

Він підкреслив, що навіть у межах власних організаційних ресурсів керівництво держмитслужби може рганізувати цю роботу ефективно і вже це робить.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram