Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 26 травня 2019 08:25
Ексклюзив: Політика
16995

В.Корнілов: не варто бачити антиукраїнські нотки в русі російських ультрас

В.Корнілов: не варто бачити антиукраїнські нотки в русі російських ультрас

Радикальні російські ультраправі, які у минулі вихідні влаштували масові заворушення та погроми на Манежній площі в Москві, не становлять загрози для українців, які перебувають у Росії. Про це в коментарі ІМК сказав директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов.

"Насправді, це дуже небезпечна тенденція, яку ми спостерігаємо і в Росії, і в Україні, – зростання ультраправих настроїв, антиімміграційних настроїв, у тому числі поширення цих ідей у середовищі фанатів", - відзначив він. Втім, ультраправі настрої, на його думку, мають швидше не етнічне, а расове забарвлення. "Тобто ми бачимо, що ультрас в Україні, використовуючи фанатські клуби, фанатський рух, влаштовують різноманітні акції проти, як вони кажуть, "чорних", "чорномазих", - додав політолог.

В.Корнілов переконаний, що ультраправі не ділять себе на росіян та українців. "У них використовується термін "слов’яни". Етнічні росіяни, українці, білоруси не діляться між собою. Хоча це дуже тривожна, небезпечна тенденція для обох наших країн, але бачити тут антиукраїнські нотки не варто", - наголосив директор української філії Інституту країн СНД.

На уточнююче запитання журналіста ІМК щодо того, чи існує в Україні ризик того, що радикали влаштовуватимуть погроми під час футбольного чемпіонату ЄВРО-2012, В.Корнілов зазначив: "На жаль, це проблема всіх організаторів європейських та світових чемпіонатів. Буйні фанати, які в тому числі використовують відверті расистські гасла, присутні на різноманітних турнірах, влаштовують бійки на трибунах з поліцією. Від рівня підготовленості українських правоохоронних структур залежатиме, наскільки розгорнуть свою діяльність ці угруповання тут. Щоб боротися з цим явищем, звичайно, краще проводити попереджувальну роботу. Українські правоохоронні органи мають уже зараз вступити в контакт зі своїми колегами в Європі, за кордоном, попросити в них бази даних особливо буйних фанатів, щоб відмовити таким фанам у в’їзді до країни. Так робиться на багатьох міжнародних турнірах", - сказав політолог. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...