Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 17:46
Ексклюзив: Економіка
19095

М.Присяжнюк: галузь АПК скрізь у світі – найбільш зарегульована

М.Присяжнюк: галузь АПК скрізь у світі – найбільш зарегульована

Агропромисловий комплекс сьогодні - одна з тих галузей, яким приділяється масштабна державна увага. Причому це відбувається скрізь у світі, оскільки світ опинився фактично на межі вже не фінансової, а продовольчої кризи. Про це в ексклюзивному коментарі ІМК розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, відповідаючи на закиди окремих політиків у надмірному та недолугому державному регулюванні в аграрному секторі.

“Я не раз вже казав, і повторю ще: ринок – це добре, коли все спокійно. Ми довго сподівалися, що ринок все відрегулює, все поставить на свої місця. Не поставив і не відрегулював, і нинішня ситуація в ціновому аспекті – зайвий тому доказ”, - підкреслив міністр і додав, що державна увага – це не просто необхідність, це – тенденція, що стає поширеною скрізь у світі. “Галузь АПК стає найрегульованішою навіть там, де взагалі-то всі питання вирішують суб’єкти господарювання. Інша справа, що методи регуляції можуть бути завуальовані. Але вони є, і ми це бачимо”, - підкреслив міністр.

Він також ще раз нагадав, що, згідно з дорученням Прем’єр-міністра М.Азарова, Міністерство щомісяця розроблятиме та доповідатиме про реалізацію програм цінової стабілізації, здійснюватиме, як це і було раніше, продовольчі інтервенції у прозорий, зрозумілий спосіб – “попри всі закиди та звинувачення”.

Окрему увагу буде приділено ціновій ситуації у регіонах. “Регіональний розріз також важливий. Зрозуміло, що сама по собі різниця у ціні на продукти харчування є. Але вона існує через об’єктивні та суб’єктивні причини. Об’єктивні складнощі, передусім проблеми логістики, ми допоможемо подолати” - зазначив міністр.

А от місцеві проблеми – сфера безпосередньої відповідальності губернаторів. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...