Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 25 травня 2019 00:13
Ексклюзив: Політика
26190

А.Шевченко: поняття конфіденційності - найкритичніше положення закону про доступ до публічної інформації

А.Шевченко: поняття конфіденційності - найкритичніше положення закону про доступ до публічної інформації

Одним з найкритичніших питань у законі про доступ до публічної інформації було поняття конфіденційної інформації. Про це в ексклюзивному коментарі ІМК сказав голова Комітету ВР з питань свободи слова Андрій Шевченко.

"Тут був дуже вузький коридор, з одного боку – ми повинні надати захист приватній інформації, персональних даних, конфіденційної інформації громадянина. А з іншого боку, що стосується публічної особи, політика, ми розуміємо, що має бути менш захищеною їхня конфіденційна інформація та персональні дані. Ми шукали коридор між суспільним правом людей знати і між правом людини захистити свої права", - сказав А.Шевченко.

"Ми вийшли на консолідовану позицію, яка полягає в наступному - якщо ти йдеш у політику, на державну службу високого рангу, ти маєш бути готовий до того, що твоя персональна інформація буде менш захищеною", - додав народний депутат.

Він також зазначив, що дуже важливим для журналістів є окремий розділ закону про інформацію – про додаткові права та гарантії діяльності журналістів. "Є додаткові гарантії діяльності журналістів в органах влади, у зонах надзвичайних ситуацій, стихійного лиха, а також запроваджується так званий "заявочний принцип" акредитації. Якщо журналіст надсилає певні документи про себе, то органи влади не можуть йому відмовити в акредитації", – зазначив він.

Окрім того, за словами А.Шевченка, у документі зрівняно працівників Інтернет-ЗМІ з працівниками інших засобів масової інформації.

Нагадаємо, вчора, 13 січня, ВР ухвалила нову редакцію закону про інформацію та закон про доступ до публічної інформації.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...