Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
21315

Україні та Росії варто забезпечувати національно-культурні права на паритетній основі - Т.Чорновіл

Україні та Росії варто забезпечувати національно-культурні права на паритетній основі - Т.Чорновіл

Україні слід запропонувати Росії забезпечувати національно-культурні права обох сторін на паритетній основі. Таку думку висловив у ексклюзивному коментарі ІМК народний депутат України (позафракційний) Тарас Чорновіл, коментуючи наміри Міністерства юстиції РФ 31 січня розпочати процедуру закриття Об'єднання українців Росії (ОУР).

«Перше, що би мало бути (чого, звичайно, не буде) — це пропозиція української сторони до російської, чітко задекларована на найвищому рівні, про перехід забезпечення національно-культурних прав обох сторін — українців в Росії і росіян в Україні — на паритетну основу. Розумію, що це виглядає дуже гротескно, але запропонувати паритет на рівні шкіл, паритет наукової діяльності та громадських організацій, паритетні умови для релігійних організацій і тому подібне», — сказав нардеп.

Він додав, що, принаймні, декларування такої заяви означало би, що Україна готова заступатися за своїх громадян.

Т.Чорновіл вважає, що припинення діяльності українських організацій, чи будь-які дії, які в матеріальному, моральному, національному плані утискають українців, незалежно від того, в якій країні світу це робиться, повинні отримувати відповідну належну реакцію.

Нардеп також зазначив, що в Україні створено всі умови для успішної роботи російських організацій.

"Україна для росіян створила абсолютно всі можливі умови, більше того, толеруються організації, які носять відверто антиукраїнський характер… Той самий Інститут країн СНД Корнілова — абсолютно спокійно діє, при тому, що організація носить відверто антиукраїнський характер. Як на мене, такі речі треба було почати з них, тобто вести певні дії щодо окремих російських організацій, як діють насправді провокативно», - додав Т.Чорновіл.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram