Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
23745

Українці не довіряють недержавним пенсійним фондам – Л.Денісова

Українці не довіряють недержавним пенсійним фондам – Л.Денісова

Сьогодні українці не довіряють недержавним пенсійним фондам. Про це в ексклюзивному коментарі ІМК сказала екс-міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова.

"Закон про загальнообов’язкове пенсійне страхування якраз описує три рівні пенсійного забезпечення наших громадян. Перший - це солідарна система, яка сьогодні в нас діє. Другий рівень пенсійного забезпечення – це загальнодержавне обов’язкове накопичувальне страхування, коли на наші рахунки ми перераховуємо окремі кошти від заробітної плати, і ми маємо право ці кошти передати своїм спадкоємцям чи взяти зразу, або поступово отримувати протягом років. Ця частина системи ще не працює, бо для неї потрібні умови: стабільне економічне зростання і, безумовно, бездефіцитність Пенсійного фонду на солідарну систему… Доки є у Пенсійному фонді дефіцит, вести другий рівень, як кажуть у владі до 2012 року, я вважаю, що це не можливо", - переконана екс-міністр праці та соціальної політики.

За словами Л.Денісової, третій рівень пенсійного страхування нині діє, це недержавні пенсійні фонди, але довіри у людей до нього немає.

"Тільки 0,4 відсотка населення України довіряють недержавним пенсійним фондам. Тобто вони відкладають свої кошти у ці недержавні пенсійні фонди, але, в основному, це професійні фонди. Наприклад, на підприємстві «Чорноморнафтогаз» у них є свій недержавний пенсійний фонд. Але поки що довіри до третього рівня пенсійного страхування немає. Залишається поки один. Його треба зараз підняти на той рівень забезпечення, щоб пенсіонер не задумувався про те, чи буде взавтра в нього пенсія, чи ні", - наголосила вона.

Нагадаємо, віце-прем’єр-міністр – міністр праці та соціальної політики Сергій Тігіпко сказав, що Україна прийде до трирівневого пенсійного страхування.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram