Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 22 травня 2019 10:42
Ексклюзив: Економіка
19995

Цінове питання має врегулювати закон – М.Присяжнюк

Цінове питання має врегулювати закон – М.Присяжнюк

“Ми розробили і пропонуємо до розгляду законопроект, який встановлює мінімальні та максимальні ціни на сільськогосподарську продукцію. Це дозволить врегулювати торгову націнку та посередницькі затрати”. Про це в ексклюзивному коментарі ІМК розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

“Не завдання держави бігати й дивитися ціни на моркву або часник. Наше завдання – дати правила гри, дати коридор. Держава має встановлювати "розбіг цін". А в цьому діапазоні мають міститися і сільгоспвиробник, і торгова мережа, і всі посередники, якщо вони є. Цей закон має працювати. Це буде правильно. Такий самий закон діє в Америці, в Європі. Ми нічого нового не вигадуємо”, - зазначив міністр.

При цьому він зауважив, що загальний ріст цін на продукти харчування – це світова тенденція, яка дісталася і нашої країни. “Якщо продукти харчування купуються за високими цінами, то це позитив у тому, що зарплати людей дозволяють їм це робити. Тобто доходи людей ростуть. Але з іншого боку - нас як аграріїв не влаштовує ситуація із закупівельними цінами. Цей посередницький момент має місце. І сьогодні всім мерам, представникам регіональної влади дано завдання організувати великі ярмарки, які дадуть можливість доставити сільськогосподарську продукцію безпосередньо до споживача”, - зауважив М.Присяжнюк.

Він також нагадав, що свою роль у ціновому питанні має виконувати й Державна інспекція контролю за цінами. “Велика відповідальність лягає на цю інспекцію. Не функція цієї інспекції піти й переписати цінники. Це не дає жодного аналізу, не показує картини в цілому. Її завдання відстежити ціну виробника і ціну для споживача, зрозуміти та показати, де саме йде закрутка, дати рекомендації, в тому числі, органам влади, що можна зробити. Це важливо. Інспекція щодо цін має це усвідомити і використати свої можливості. Контроль і переписування цін у супермаркетах нічого не дають. Щодо цього інспекція явно не допрацьовує”, - наголосив міністр.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...