Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
22035

На інфляцію в Україні впливають зовнішні чинники – В.Лук'янов

На інфляцію в Україні впливають зовнішні чинники – В.Лук'янов

На інфляцію в Україні впливають зовнішні чинники. Таку думку в ексклюзивному коментарі ІМК висловив народний депутат від фракції Партії регіонів, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету Владислав Лук'янов.

Серед зовнішніх чинників, на його думку, насамперед слід відзначити підвищення цін на продукти, через що зростають ціни на продовольство у світі. Продовольство ж дорожчає через збільшення кількості населення на Землі та низку природних катаклізмів, які завдали збитків сільському господарству.

"Які чинники внутрішнього характеру впливали на рівень інфляції? Найчастіше це були незбалансованість витрат і доходів бюджету і так званий монетарний чинник – надлишок грошей призводив до підвищення цін, бо різко збільшити товарну пропозицію було неможливо, і ціною досягався баланс між купівельною спроможністю і тією пропозицією, яка була. В даному випадку бачимо, що монетарний чинник не має такого сильного впливу, навпаки, уряд контролює параметри грошової маси в обігу, і цей чинник не відіграє вирішальну роль", - зазначив В.Лук'янов.

На його переконання, головною проблемою інфляції в Україні є "зовнішні чинники і структура споживчого кошика".

"Тому що ми бачимо, що українська сім’я в середньому до 50% доходу витрачає на продукти харчування. Отже, внутрішні чинники треба тримати під контролем і не припускатися помилок. Тоді буде все добре", - підсумував парламентарій.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram