Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 18 червня 2019 10:42
Ексклюзив: Економіка
17205

Ю.Полунєєв: банки мають зрозуміти, що вони не є кишеньковими установами

Ю.Полунєєв: банки мають зрозуміти, що вони не є кишеньковими установами

Закон про регулювання діяльності банків значно підвищує відповідальність комерційних банків в Україні. Про це в ексклюзивному коментарі ІМК сказав народний депутат України (позафракційний), секретар комітету з питань фінансів і банківської діяльності Юрій Полунєєв. 

"Це дуже важливий закон, тут мова не йде про 70 банків, які нібито збанкрутують внаслідок прийняття даного закону, цього не відбудеться. Навпаки, банки повинні будуть відкритися, їхні власники мають надати про себе вичерпну інформацію про створення банку, у тому числі інформацію про репутацію та про свої фінансові можливості", – сказав парламентарій.

За його словами, усі банки гратимуть за абсолютно чіткими правилами. "Вони полягають у наступному: якщо хочеш бути в банківському бізнесі, то розумій, що треба мати великий капітал, і цей капітал має виступати тим страховим резервом, який у випадку виникнення ризиків буде використаний для пом’якшення негативних наслідків, які торкнуться вкладників", – зазначив Ю.Полунєєв.

Парламентарій додав, що банки мають зрозуміти, що вони не є кишеньковими установами, які обслуговують власні інтереси, а їхня соціальна значимість має підкріплятись системою захисту. "Такою системою захисту є власний капітал і регулятивний капітал. Тому правильною є пропозиція Нацбанку, яку ми підтримали, – це взяти курс на збільшення капіталу банківської системи як єдиного механізму захисту, перш за все, вкладів та інвестицій", – додав він.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законів України (щодо регулювання діяльності банків), яким встановлюється термін нарощування капіталізації банків – 5 років – і розмір статутного капіталу для реєстрації банку у розмірі 120 млн грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...