Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 25 травня 2019 09:54
Ексклюзив: Економіка
17010

Виробник без посередника має продавати свою продукцію за кордон – В.Лановий

Виробник без посередника має продавати свою продукцію за кордон – В.Лановий

Виробник без посередника має продавати свою продукцію за кордон. Про це сьогодні ІМК сказав екс-міністр економіки Володимир Лановий. 

"Для цього нам треба бути активним агентом відповідних аграрних бірж у різних країнах. Треба зареєструватися, бути учасником, брокером, мати брокерські угоди з відповідними ринками, для того щоб виробник, якщо він потужний, міг встановлювати прямі зв’язки. Щоб ця маржа чи надприбутки осідали у виробника продукції, щоб ці 200 доларів, які наварюють (зернотрейдери – Ред.) були в Україні", – зазначив експерт. 

За словами В.Ланового, "потрібно перевернути цю піраміду прибутків в аграрному секторі. Посередник можливий, але в юридичному обслуговуванні, у фрактовому обслуговуванні, який матиме близько 5 доларів прибутку, а не 100 і більше".

Він вважає, що такі методи ведення господарства можуть призвести до зростання врожайності як мінімум у два рази.

В. Лановий підкреслив, що виробники при продажі зерна максимально можуть заробити до 7 доларів на тоні, а зернотрейдери – 50 і більше.

"І ці 7 доларів, які сільські підприємства мають середнього прибутку, вони ще діляться між власником землі і підприємством. Тому що виробник орендує землю у селян і, відповідно, з ними потім розраховується. Це ще зменшує прибуток цього с/г підприємства. Тобто якщо говорити з економічних позицій, то прибуток отримують не виробники с/г продукції, і прибуток не отримують практично власники землі. ПДВ сільськогосподарські підприємства не отримують, отримують тільки реалізатори, ці трейдери, експортери", – наголосив експерт.

В. Лановий підкреслив, що розподіл прибутків йде не у відповідності між виробником і зернотрейдером і це спотворює вартість землі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...