Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
31335

Україна повинна прийняти як мінімум дві державні мови – В.Корнілов

Україна повинна прийняти як мінімум дві державні мови – В.Корнілов

Директор української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов переконаний, що надання російській мові статуту другої державної в жодному випадку не збільшить напруженість в українському суспільстві. "Підвищення статусу будь-якої мови, якщо це йде назустріч побажанням значної частини населення України, не може само по собі збільшувати напруженість", - зазначив він в ексклюзивному коментарі УНН.

"Канаду теж лякали, що якщо французька мова стане другою офіційною, то виникне напруженість і взагалі це викличе безліч проблем, які призведуть до розвалу Канади. Тим не менш, минуло всього 40 років, як урівняли дві мови в правах, і нічого страшного для Канади не трапилося. Навпаки: напруженість у суспільстві в цьому питанні спала, Канада стала ще сильнішою, ніж була до цього, і безліч проблем, які мали франкомовні мешканці Канади, зникли. Те саме, смію вас запевнити, буде, коли нарешті Україна прийме російську мову як другу державну", - повідомив В.Корнілов.

На його думку, якщо Україна хоче зберегтися в цих межах, "вона повинна буде прийняти як мінімум дві державні мови". Водночас, стверджує експерт, "не факт, що це відбудеться завтра".

"Існує цілий ряд проміжних етапів, які, до речі, також переживала Канада. І один із цих етапів – це підвищення статусу російської мови хоча б у тих регіонах, де нею розмовляють, пишуть, думають громадяни цієї держави. Якщо ж одразу надавати статус державної, то давайте проведемо референдум. Громадяни України потребують, щоб їхні національні права були захищені, і поки вони відчуватимуть дискримінацію рідної мови, якою спілкується як мінімум третина населення, то ця держава не буде єдиною", - підсумував В.Корнілов.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram