Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 21 травня 2019 12:55
Ексклюзив: Культура
28560

Головним напрямом діяльності нового глави УГКЦ є набуття патріаршого статусу – А.Юраш

Головним напрямом діяльності нового глави УГКЦ є набуття патріаршого статусу – А.Юраш

Молодість, модернізм нового глави Української греко-католицької церкви має передатися взагалі всій цій релігійній структурі, додати динаміки її розвитку і утвердженню в Україні. Про це заявив у ексклюзивному коментарі УНН львівський релігієзнавець Андрій Юраш.

Він зазначив, що головним напрямком діяльності владики Святослава є набуття Патріаршого статусу.

"Це потрібно для утвердження здобутків церкви, це потрібно, щоб добре почуватися у стосунках з іншими українськими церквами", – наголосив експерт.

Другим напрямком він назвав пошук співпраці з політичною владою в Україні.

"Влада не демонструє надто великого бажання для порозуміння з УГКЦ. Вона однозначно обрала одного релігійного партнера. Тому УГКЦ потрібно буде якось відповідати на цей суспільно-політичний виклик", – зазначив Андрій Юраш.


Наступним завданням владики Святослава він вважає розвиток стосунків з іншими православними церквами в Україні.

"По-різному можуть складатися стосунки з Московським Патріархатом. Є специфічна позиція Ватикану щодо українського православного питання, що солідаризується з Московською патріархією. Дуже важливо, чи знайде УГКЦ в собі сили і далі розвивати започатковану за кардинала Гузара співпрацю з Київським Патріархатом і, частково, УАПЦ в рамках спільної ідеологічної, національної та культурної парадигми", – повідомив Андрій Юраш.

Внутрішнім важливим напрямом діяльності нового глави УГКЦ експерт назвав завершення адміністративних і організаційних питань, зокрема, це розбудова центру в Києві, розвиток київської семінарії.

"Без утвердження в Києві, без започаткування осередків на сході України навряд чи можна говорити про набуття УГКЦ статусу загальнонаціональної церковної структури", – зазначив Андрій Юраш.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...