Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 18 червня 2019 07:39
Ексклюзив: Політика
18345

Держава не має права залишатись осторонь проблеми ціноутворення – П.Симоненко

Держава не має права залишатись осторонь проблеми ціноутворення – П.Симоненко

Держава не має права залишатись осторонь проблеми ціноутворення в Україні, а повинна нести відповідальність перед виборцями, які довірили свої голоси владі. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав перший секретар ЦК Компартії України, керівник фракції комуністів у Верховній Раді Петро Симоненко.

"Ситуація вимагає рішучого втручання з боку Кабміну в процес захисту прав наших громадян від зазіхання на їхнє життя з боку представників великого капіталу. В умовах кризи, в умовах колосального безробіття, затримок зарплат, зростання цін та тарифів ми маємо подумати над тим, чи залишаються у пересічного громадянина України гроші для того, аби прогодувати свою родину. Адже з кожним днем ситуація навколо прав та свобод наших громадян катастрофічно погіршується. Тому залишатись осторонь від цього держава не має жодного права. Влада має нести відповідальність перед виборцями", - зазначив П.Симоненко.

За словами лідера комуністів, сьогодні необхідно контролювати ціноутворення в Україні з боку Кабінету Міністрів як вищого органа виконавчої влади.

"У Європі та взагалі у світі дуже жорстко застосовується контроль над цінами з боку державних органів, і за це несуть відповідальність навіть великі компанії", - додав він.

П.Симоненко зазначив, що в Законі "Про ціни та ціноутворення" Кабінету Міністрів слід надати повноваження, які дозволять йому жорстко контролювати цінову політику в державі. "Навіть без цих змін сьогодні Антимонопольний та ціновий комітети мають право проаналізувати, яким чином формуються ціни на внутрішньому ринку. На підставі цього аналізу по кожній групі товарів за тими витратами, що несуть ті чи інші структури або підприємці, ми маємо встановити загальний коридор щодо цінової політики на ту чи іншу продукцію", - зазначив він.

Також, за словами П.Симоненка, до цього питання слід залучити не лише контролюючі, а й правоохоронні органи. "Адже одні сьогодні набивають собі кишені, а інші не знають, як прогодувати родину. Олігархат діє за принципом: "Кому війна, а кому мати рідна", - сказав лідер Компартії.

Нагадаємо, сьогодні під час засідання Погоджувальної ради голів фракцій та комітетів Верховної Ради П.Симоненко зазначив, що український уряд має повернути собі можливості впливу на ціноутворення в державі.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...