Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 21 травня 2019 22:08
Ексклюзив: Політика
40785

В.Чумак: біометричний паспорт коштуватиме 700 гривень

В.Чумак: біометричний паспорт коштуватиме 700 гривень

"Безвізовий режим з Європою для короткострокових поїздок кожен встановлюватиме для себе особисто, навіть після підписання Договору про режим безвізових поїздок. Якщо громадянин придбає для себе біометричний паспорт, то йому не потрібно буде йти в посольство країни отримувати візу, не придбає – буде, як і раніше, стояти в чергах", - сказав УНН директор Українського інституту публічної політики Віктор Чумак, відповідаючи на запитання, коли українцям можна планувати свої поїздки в Європу без віз.

При цьому експерт наголосив, що вартість Шенгенської візи становить 35 євро, тоді як паспорти з біометричними даними, випущені концерном ЄДАПС, коштуватимуть близько 700 гривень.

"Це достатньо висока ціна для наших громадян. Навіть середньоєвропейська ціна біометричних паспортів – а всі громадяни Євросоюзу мають отримати їх до кінця року – становить 45-50 євро", - зазначив він.

Втім, за словами В.Чумака, "альтернативи ЄДАПСу в цьому процесі не існує, і вони вже заявили про свою готовність з червня-липня випускати паспорти".

"Якби провести тендер із залученням іноземних компаній, вартість біометричного паспорта зменшилася б у рази. Проте біометрика – це доступ до персональних даних, а іноземцям ми його надати не можемо", - сказав експерт. Він наголосив, що Центр обробки персональних даних МВС було побудовано на території приватної компанії ЄДАПС.

Нагадаємо, громадяни України чекають із дня на день підписання Договору про режим безвізових поїздок громадян України у країни ЄС. Технічною передумовою підписання договору є наявність в Україні випуску паспортів із сканованими відбитками пальців або ж сітківкою ока. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...