Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
13470

Візити Патріарха Кирила призводять до маргіналізації інших церков - А.Юраш

Візити Патріарха Кирила призводять до маргіналізації інших церков - А.Юраш

Увага Патріарха Кирила до України - зрозуміла, оскільки він, перебуваючи на посаді керівника відділу зовнішніх церковних зносин Московського Патріархату, постійно бував в Україні, - повідомив у ексклюзивному коментарі УНН львівський релігієзнавець Андрій Юраш. 

За його словами, він тут встановив добрі контакти, порозумівся з багатьма ієрархами, а ставши Патріархом, реалізував своє бажання бути в контексті української ситуації, яку добре знає.

"Ці візити дають кілька меседжів українському суспільству. Насамперед – це Патріарх постійно присутній як в усіх важливих акціях, так і в приватних церковних відзначеннях. Також його візити мають переконати українське суспільство, що духовний зверхник – єдиний – предстоятель Московського патріархату", – зазначив А.Юраш. На його думку, це призводить до маргіналізації інших православних церков.

"Але якщо раніше кожен візит був фактом обговорення в суспільстві, то тепер це рядові події, на які мало звертають уваги. Так, в Одесі на освяченні Собору замість афішованих 200 тисяч осіб ледве назбиралося 2 тисячі віруючих. А на площі в Києво-Печерській Лаврі взагалі було кілька сотень, що викликало внутрішній скандал. В Московському патріархаті навіть з’ясовували, чому в Києві не було забезпечено явку віруючих", - повідомив експерт. Він вважає, що навіть церковна громада, не кажучи про українське суспільство, перестає сприймати візити Патріарха Кирила як щось виняткове, вагоме, і вони переходять у розряд буденних речей. "Відтак ці візити не досягають того результату, на який вони розраховані", - переконаний експерт.

Як повідомляв УНН, з 6 по 8 травня Святіший Патріарх Кирил відвідає Україну. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram