Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
16365

Відмова Євросоюзу фінансувати Україну, може зменшити активність приватних інвесторів - експерт

Відмова Євросоюзу фінансувати Україну, може зменшити активність приватних інвесторів - експерт

КИЇВ. 1 червня. УНН. Відмова Євросоюзу фінансувати Україну, може зменшити активність приватних інвесторів. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН сказав експерт з економічних питань Олександр Жолудь, коментуючи інформацію деяких ЗМІ, що в Євросоюзі відмічають ризик заморожування фінансової допомоги Україні через проблеми з МВФ.

"Потрібно розуміти, що на сьогоднішній день окрім грошей від недержавних організацій таких як Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Україна отримує достатньо велику кількість грошей від приватних інвесторів. Насправді проблема в тому, що зазвичай приватні інвестори також слідкують за заявами великих недержавних організацій і, відповідно, коли бачать, що ці організації за якимось причинами не хочуть кредитувати ту чи іншу країну, ця країна має більший ризик дефолту, відповідно, інвестори приватні також не дуже активно ідуть в таку країну", – додав він.

Нагадаємо, МВФ виділив 3,4 млрд дол. двома траншами, допомагаючи уряду України покрити бюджетний дефіцит і збільшити валютні резерви. Третій транш, який спочатку планувався на березень, було відкладено у зв’язку з тим, що уряд не йде на виконання вимог МВФ, зокрема на проведення пенсійної реформи.

За словами постійного представника МВФ в Україні Макса Альєра, причиною ненадання Міжнародним валютним фондом (МВФ) кредитів України на сьогодні є не тільки претензії МВФ до проведення пенсійної реформи, але ще ряд вимог, зокрема, коригування тарифів на газ та опалення, зведення дефіциту "Нафтогазу" на рівень не більше 3% ВВП.

Як повідомляв УНН, Президент України Віктор Янукович під час інтерв'ю Bloomberg повідомив, що Україна буде продовжувати співпрацю з МВФ.

Водночас Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив, що він сподівається, що Україна та МВФ знаходять спільну мову та знаходитимуть її й надалі.
 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram