Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 22 травня 2019 09:38
Ексклюзив: Суспільство
20970

Цього року було мало соціальної реклами по процедурі ЗНО – О.Айвазовська

Цього року було мало соціальної реклами по процедурі ЗНО – О.Айвазовська

КИЇВ. 14 червня. УНН. Цього року було мало соціальної реклами для абітурієнтів щодо процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Про це сказала у коментарі УНН голова правління громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

"У цьому році менше працюють з абітурієнтами через засоби масової інформації, менше інформаційної присутності Українського центру оцінювання якості освіти і через це менша поінформованість абітурієнтів щодо нововведень", - зазначила вона.

О.Айвазовська зауважила, що кожне нововведення має бути добре продуманим. "І їхній недолік у тому, що вони не до кінця були продумані плані інформування. Хоча той самий сертифікат можна було б роздруковувати з персональної сторінки абітурієнта і це було дешевше і простіше для нього самого. І не потрібно було б залучати маржу Укрпошти", - переконана експерт.

"Якби була якісна робота у плані соціальної реклами щодо процедури тестування цього року, як це було у перші роки, абітурієнтам було б набагато легше", - додала голова правління ГМ "Опора".

Раніше Ольга Айвазовська наголошувала, що нововведення, які були внесені в організацію проведення зовнішнього незалежного оцінювання, викликали певні проблеми в абітурієнтів.

Нагадаємо, впроваджена з 2008 року система вступу до вищих начальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) підтримується переважною більшістю населення України. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування населення України "Тестування та рівний доступ до якісної вищої освіти: громадська думка про ЗНО, вступ до "вишів", проблеми вищої школи", проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

Для вступу до вищого навчального закладу абітурієнту потрібно подати до вузу сертифікати ЗНО з трьох предметів. Мінімальний прохідний бал з кожного предмету складатиме 124, максимально можливий 200.

Як і 2010 року, до балів зовнішнього незалежного оцінювання додаватиметься середній бал шкільного атестату перерахований за 200-бальною шкалою.

Як повідомляв УНН, цьогорічним нововведенням є нарахування додаткових балів за особливі успіхи у навчанні та за закінчення факультетів довузівської підготовки.

Відтак, призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук нараховуватиметься від 30 до 50 балів. (Особам, нагородженим дипломами I ступеня, – 50 балів, IІ ступеня, – 40 балів, IІІ ступеня, – 30 балів).

Також додаткові 20 балів будуть нараховуватись особам, які закінчили факультети довузівської підготовки при вступі на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями підготовки.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...