Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 14:56
Ексклюзив: Політика
17580

Б.Тарасюк: кримінальні справи проти опозиції можуть загальмувати євроінтеграцію України

Б.Тарасюк: кримінальні справи проти опозиції можуть загальмувати євроінтеграцію України

КИЇВ. 14 червня. УНН. Кримінальні справи проти колишніх урядовців можуть негативно позначитися на інтеграції України в Європу, - заявив в ексклюзивному коментарі УНН голова парламентського Комітету з питань європейської інтеграції, заступник голови фракції НУ-НС Борис Тарасюк. 

За словами Б.Тарасюка, все залежатиме від політичної волі з боку Європейського Союзу.

"Поки що йде нормальний процес переговорів щодо угоди про Асоціацію, зокрема щодо Зони вільної торгівлі. Настане час, коли ЄС буде змушений прийняти політичне рішення. Ситуація в Україні може позначитися на темпах підписання самої угоди. Тому що буде спочатку парафування, потім підписання, а потім уже процес ратифікації (угоди про Асоціацію - Ред.)", - зазначив Б.Тарасюк.

На його думку, всі ці процеси можуть загальмуватися, якщо члени Євросоюзу приймуть рішення, що українська влада ігнорує рекомендації ЄС. "Вже було ухвалено, щонайменше, дві резолюції. Одна - в листопаді минулого року щодо ситуації з правами людини в Україні, інша - минулого тижня стосовно кримінальних переслідувань опозиції", - нагадав депутат.

Нагадаємо, 9 червня цього року Європейський парламент схвалив чергову резолюцію щодо ситуації в Україні, в якій Європарламент, зокрема, висловив занепокоєння вибірковим правосуддям.

Європарламент наголосив на важливості забезпечення прозорості розслідувань і судових процесів, а також застеріг від будь-якого використання кримінального законодавства для досягнення політичної мети. У промові комісар окремо наголосив на тому, що передумовою для подальшого зближення України з ЄС залишається повага до прав людини, демократії та гарантованого Конституцією принципу верховенства права. І це має стати черговим серйозним сигналом українській владі про те, що якими б не були “технічні” досягнення в переговорах щодо створення зони вільної торгівлі чи лібералізації візового режиму, однак без базових цінностей очікувати на справжню політичну асоціацію з ЄС марно.

До цього ряд очільників ЄС висловлювали занепокоєння щодо вибіркового правосуддя та переслідування опозиції. Спроба затримати екс-прем’єра 24 травня викликала відразу кілька різко критичних коментарів від депутатів Європарламенту. А президент цього представницького органу Єжи Бузек назвав справу проти Ю.Тимошенко політично вмотивованою.

Через наявність трьох варіантів резолюції (від групи об’єднаних лівих, проект соціалістів та спільний проект від груп “народників”, лібералів та “зелених” із критикою щодо вибіркового переслідування, яка зрештою і була підтримана депутатами) головуючий проводив голосування картками. У підсумку, за критичний варіант проголосували 37 депутатів, проти – 16, утрималися – 7.

З приводу такого результату голосування народний депутат від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко заявив, що за резолюцію проголосувало менше 4 відсотків депутатів, що не відображає думки більшості депутатів Європарламенту.

Як повідомляв УНН, 25 листопада 2010 року Європейський парламент вже приймав резолюцію щодо України, в якій, зокрема, критикувалися "дедалі більш тривожні ознаки ослаблення поваги до демократії і плюралізму" в Україні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...