Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 05:51
Ексклюзив: Політика
50130

Міграція українців до ЄС не збільшиться після скасування візового режиму – Е.Лібанова

Міграція українців до ЄС не збільшиться після скасування візового режиму – Е.Лібанова

КИЇВ. 13 серпня. УНН. Міграція українців до країн Європейського Союзу не збільшиться навіть, коли буде скасовано візовий режим. Таку думку у коментарі УНН сказала директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.

"Насправді вона не збільшиться. Тому що ті, хто хоче їхати, вони і зараз їдуть. До країн Євросоюзу їдуть не підприємці, а наймані працівники. Це переважно люди, які хочуть заробляти", - зауважила вона.

Е.Лібанова переконана, що візовий режим не буде скасований чи спрощений, якщо буде велика прірва між рівнем життя в Україні і в країнах Європи.

"Спочатку вони дочекаються, що ми трохи підтягнемося. Якщо різниця буде сто доларів, то ніхто не поїде. Я не бачу, що від цього (скасування безвізового режиму з ЄС – Ред.) збільшиться міграція", - переконана науковець.

Водночас експерт відзначає, що масштаби трудової міграції з України на сьогодні стабільні. Приблизно половина наших трудових мігрантів працює в Росії, решта мігрантів емігрує до країн ЄС: Італії, Чехії, Польщі, Іспанії, Греції, Португалії і Угорщини. Ці країни є основними реципієнтами української трудової сили, зазначила експерт.

Нагадаємо, згідно з даними Державної міграційної служби, за дев’ять місяців 2010 року було надано 9,9 тис. дозволів на виїзд українців за кордон, а повернулося тільки 2,6 тис. громадян.


 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...