Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 27 червня 2019 06:16
Ексклюзив: Економіка
19140

Голод Україні не загрожує – експерт

Голод Україні не загрожує – експерт

КЇВ. 16 серпня. УНН. Україна виробляє достатньо продукції і є значним експортером сільськогосподарських товарів, тому голод їй не загрожує. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив економічний експерт Олександр Жолудь, коментуючи оприлюднену доповідь Світового банку про те, що за рік ціни на продукти в світі зросли на третину і десяткам країн загрожує голод.

"Якщо подивитись офіційну статистику ООН, на яку спирається Світовий банк, то можна побачити, що відбулось зростання цін майже по всім категоріям продуктів, в першу чергу, це стосується найбідніших країн Африки, які повністю не забезпечують себе продовольством. Україна є доволі значним експортером, іноді першим чи другим, за обсягами в світі по окремих видах сільськогосподарських товарів. Тому говорити, що в нас можна очікувати голод, я вважаю недоречно", - додав співрозмовник агентства.

Він також зауважив, що ціни на продовольчі товари зростають і в Україні.

"Якщо ми візьмемо офіційну статистику Держкомстату, то останні кілька років вони зростають швидше за загальну інфляцію. Тобто те зростання, яке є в світі по продуктах харчування, воно відбувається і в Україні.... Вважаю, що це не говорить про можливість голоду в Україні", - додав О.Жолудь.

Експерт також зазначив, що влітку в Україні щороку відбувається сезонне падіння цін.

Нагадаємо, Світовий банк заявив, що високі ціни на продукти харчування в світі створюють небезпечну ситуацію в країнах, що розвиваються, де гостро стоїть проблема голоду і не вистачає питної води.

Незважаючи на те, що ціни дещо знизилися з лютого, однак вони все одно в середньому на 30% вище, ніж були рік тому, йдеться в новій доповіді банку.

У Світовому банку також стурбовані невеликим обсягом запасів продовольства. Ця обставина, на думку експертів банку, створює нестабільну ситуацію на ринку і підштовхує зростання цін. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...