Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
64065

В.Ющенко отримав від Л.Кучми посаду прем'єра за емісію – М.Мельниченко

В.Ющенко отримав від Л.Кучми посаду прем'єра за емісію – М.Мельниченко

КИЇВ. 18 серпня. УНН. Колишній співробітник Державної служби охорони Микола Мельниченко підтвердив інформацію про своє звернення до Генеральної прокуратури з проханням порушити кримінальну справу стосовно Президента України (1994-2005 рр.) Леніда Кучми за незаконну емісію, що була проведена у 1999 році за участі тодішнього голови Національного банку Віктора Ющенка. Про це він сказав у ексклюзивному кометарі УНН.

"16 серпня цього року я зареєстрував в приймальній Генеральної прокуратури України свою заяву про вчинення злочину. Склад злочину полягав у тому, що була змова між Президентом Л.Кучмою та головою Національного банку В.Ющенком. За хабар у вигляді отримання посади Прем'єр-міністра України голова Національного банку В.Ющенко зробив так, щоб в Україні в 1999 році була проведена емісія, що спричинило інфляцію. Після емісії курс долара збільшився в два рази", - сказав М.Мельниченко.

За його словами, таке рішення було прийняте заради того, аби показати людям перед президентськими виборами 1999 року, що нібито Л.Кучма забезпечив фінансову стабільність в країні.

"На моє переконання, це є злочин. Л.Кучма не мав права втручатися в емісію, а В.Ющенко не мав права виконувати політичне замовлення, тим більше – заради отримання посади. Це не було економічною необхідністю. Моя заява підтверджується записом розмови, яка відбулася між Л.Кучмою та В.Ющенком, яка відбулася 25 серпня 1999 року, а також фактом емісії, яку зробив Національний банк у вересні 1999 року", - додав М.Мельниченко.

Крім того, як повідомляв УНН, спікер Верховної Ради Володимир Литвин подав до Апеляційного суду Київської області позов проти М.Мельниченка, стосовно захисту честі, гідності та ділової репутації. 

Спікер вимагає вибачень за заяви про його причетність до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram