Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Економіка
36315

У 2012 році курс української валюти буде вищий 8 грн – експерт

У 2012 році курс української валюти буде вищий 8 грн – експерт

КИЇВ. 14 вересня. УНН. Наступного року курс української валюти відносно до долара буде вищий 8 гривень. Таку думку у коментарі УНН висловив фінансовий експерт Віктор Суслов.

"Я думаю, що все ж (курс гривні відносно долара – Ред.) буде більше 8 гривень. Девальвація повинна відбутися в інтересах української економіки. Тому що темпи інфляції досить високі, при стабільному курсі постійно збільшується ефективність імпорту. Інфляція продовжиться у наступному році. Уряд намагається закласти низький темп - 7,9%, але реально, я думаю, що він буде вищий", - зазначив експерт.

Водночас він додав, що навіть якщо інфляція буде на рівні 7,9%, це означає, що ефективність імпорту буде збільшуватися при стабільному курсі. "Це означає, що має бути девальвація, якщо проводити нормальну політику: підтримка експорту, обмеження імпорту і вирівнювання торгового балансу. Інакше нічого не вийде", - переконаний В.Суслов.

Як повідомляв УНН, народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови Комітету ВР з питань бюджету Владислав Лук’янов, характеризуючи проект бюджету на 2012 рік, запевнив, що відношення української валюти до долара буде на рівні 8 гривень.

Нагадаємо, деякі експерти також висловлюють думку щодо стабільності валютного курсу в Україні. Зокрема, фінансовий аналітик Ерік Найман вважає, що Національний банк України теоретично може тримати валютний курс на рівні 8 гривень до кінця наступного року.

Натомість раніше В.Суслов заявив, що НБУ потрібно провести поетапну девальвацію гривні, щоб вона не набула таких масштабів, як у 2008 році.

А Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час лекції для студентів КНУ ім.Шевченка висловив думку, що нині є можливості для зберігання стабільності гривні, а через 10 років українці ганятимуться за гривнею, а не за доларом.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram