Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Суспільство
76290

Д.Табачник: ніхто не має права позбавляти дитину можливості навчання материнською мовою

Д.Табачник: ніхто не має права позбавляти дитину можливості навчання материнською мовою

КИЇВ. 21 вересня. УНН. Ніхто не має права забирати у будь-якої дитини, людини право на навчання материнською мовою. Таку думку в інтерв’ю УНН висловив міністр освіти, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Він зазначив, що згідно Конституції України батьки мають право обирати навчання дітей російською мовою, угорською чи будь-якою іншою, яка забезпечена навчальною програмою.

"Але ж для всіх, хто обрав іншу мову навчання, залишається обов’язковим вивчення української мови та літератури…Ніхто не має права з можновладців забирати у будь-якої дитини, родини, людини право на навчання материнською мовою. Це ознака демократичної держави. Держава зі свого боку ставить лише одну вимогу: ми забезпечуємо навчання родинною мовою, але при цьому вивчайте державну мову", - сказав міністр.

Д.Табачник також вважає, що якщо силоміць переводити школи на навчання виключно однією мовою, то це викличе супротив людей.

"Якщо щось робити силоміць, як скажімо, у минулі роки у російськомовних регіонах силоміць переводили школи лише на викладання всіх предметів державною мовою, то це викликає супротив людей, вони себе відчувають приниженими, а принижена людина не може бути справжнім патріотом. Вона завжди вважає, що її принизили, і це живе з людиною все життя", - додав Д.Табачник.

Нагадаємо, ще у березні Д.Табачник спростував інформацію про закриття україномовних шкіл на Донеччині. "Знову брехня, нічого такого немає (закриття україномовних шкіл на Донеччині. - Ред.), більше того, взяли моніторинг по Донецьку і серед тих чотирьох шкіл, які місцеві органи влади пропонують об'єднати, всі 4 запропоновані з російською мовою навчання", – наголосив міністр.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram