Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Політика
20265

Потрібно повернути стару систему справляння ПДВ із харчових і переробних підприємств – К.Ващук

Потрібно повернути стару систему справляння ПДВ із харчових і переробних підприємств – К.Ващук

КИЇВ. 27 вересня. УНН. Потрібно повернути стару систему справляння податку на додану вартість із харчових і переробних підприємств, щоб збільшити дотацію селянам за здане молоко і м’ясо. Про це у коментарі УНН сказала народний депутат з фракції Народної партії Катерина Ващук, коментуючи збільшення фінансування у бюджеті на 2012 рік АПК на 3,9 млрд грн.

"Приємно, що збільшення йде. Але ми будемо детально працювати до другого читання по розподілу даних коштів. Хотілося б, щоб їх більше доходило до конкретного сільського товаровиробника, до селянина", - наголосила політик.

К.Ващук нагадала, що вносила пропозиції щодо повернення до старої системи справляння податку на додану вартість із харчових і переробних підприємств. Раніше цей податок, а це десь 2,8 млрд грн, ішов як дотація за конкретно здану продукцію молока і м’яса.

"Коли людина продавала молоко, їй на 20% ціна збільшувалася. Зараз ці кошти йдуть у спеціальний фонд при міністерстві. І була така обіцянка, що вони будуть іти на корову, на кілограм зданого молока, м’яса. А як виявилося всі ці кошти йшли на будівництво комплексів ", - розповіла нардеп.

Депутат повідомила, що за цей рік було зібрано коштів у цьому спеціальному фонді близько 400 млн грн, а торік тільки виплата за молоко склала близько 1 млрд. А якщо, за її словами, порахувати виплату за м’ясо, то це ще більше. "А за рік ця різниця буде втричі більшою. Тобто, збирається у цей спецфонд набагато менше коштів", - підкреслила вона.

К.Ващук наголосила, що треба повернутися до старої системи справляння податку на додану вартість.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, міністр фінансів України Федір Ярошенко повідомив, що у бюджеті 2012 року буде збільшена державна підтримка розвитку агропромислового комплексу практично на 3,9 млрд грн, і вона становитиме 40 млрд грн.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram