Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 19 травня 2019 18:09
Ексклюзив: Політика
16095

Мажоритарні округи дозволять знати в обличчя кожного депутата - Ю.Мірошніченко

Мажоритарні округи дозволять знати в обличчя кожного депутата -  Ю.Мірошніченко

КИЇВ. 6 жовтня. УНН. Через мажоритарну складову буде забезпечено взаємозв’язок між народними депутатами та місцевими громадами, чого немає за умов існування пропорційної системи. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав постійний представник Президента у ВР, народний депутат від Партії регіонів Юрій Мірошніченко.

"Пропорційну систему часто критикували за те, що немає зв’язку депутатів зі своїми виборцями. Якраз наявність мажоритарних округів дозволить знати в обличчя кожного депутата, який представлятиме не лише політичну силу, але й відповідний регіон", - зазначив Ю.Мірошніченко.

Парламентарій зауважив, що депутати, які будуть обрані від мажоритарних округів нестимуть однакову відповідальність на рівні з тими депутатами, які обрані за партійними списками.

"З правової точки зору вони матимуть абсолютно однаковий правовий статус. Вони підзвітні всім громадянам України, а не лише виборцям певного округу. Адже у ВР "мажоритарник" представлятиме не виборців свого округу, а весь народ України, так записано в Конституції. У той же час, з точки зору морально-етичних питань, коли виборці хочуть спілкуватись зі своїм депутатом, мажоритарна система спонукає депутатів частіше відвідувати свої округи. Це питання жваво обговорювалось вже багато років. І тепер робоча група повернулась до змішаної системи", - додав Ю.Мірошніченко.

Нагадаємо, Верховна Рада України 10 липня 2010 року  ухвалила закон про місцеві вибори, яким в Україні встановлюється змішана мажоритарно-пропорційна система виборів місцевих органів влади.

За закон "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" проголосували 259 народних депутатів з 285 зареєстрованих в залі.

Зокрема, парламент визначив, що вибори депутатів Ради Криму, обласних, районних, міських, районних у містах рад проводяться за змішаною мажоритарно-пропорційною системою (50% - за списками політичних партій, а 50% - за мажоритарною системою відносної більшості).

Вибори сільських, селищних, міських голів будуть проводитися тільки за мажоритарною системою відносної більшості (обраним вважається кандидат, що одержав понад 50% голосів виборців, які взяли участь у виборах).

Згідно з ухваленим законом, висувати кандидатів в депутати можуть тільки політичні партії, місцеві організації відповідного рівня які зареєстровані не пізніше ніж за 365 днів до дня виборів.

Самовисування дозволяється тільки на виборах сільського та селищного голови.

Виборчий процес буде тривати 50 днів.

Під час розгляду відповідного законопроекту в другому читанні парламент вилучив з нього вимоги щодо внесення кандидатами у депутати та сільські, селищні, міські голови грошової застави при балотуванні.

З тексту закону вилучено також положення, що пропонують одночасно з місцевими виборами проводити вибори народних депутатів і Президента.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...