Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
23970

М.Колесник: ЄВРО-2012 спровокує спекулятивні ціни на українську полуницю

М.Колесник: ЄВРО-2012 спровокує спекулятивні ціни на українську полуницю

КИЇВ. 7 травня. УНН. Експерт аграрного ринку Марія Колесник у коментарі УНН висловила думку, що в разі, якщо врожай полуниці в Україні припаде на період проведення в Україні ЄВРО-2012, ціни на неї суттєво не знизяться.

М.Колесник зазначила, що в супермаркетах ціни на українську полуницю фактично вдвічі більші, ніж на столичних ринках.

"Там вона (ціна на полуницю на ринках – Ред.) коливається в межах 35-45 гривень. Тобто це вже питання до того, яка націнка є в супермаркеті й відповідно, хто відповідає за те, що зіпсувалося. Хто за це платить – постачальник чи сам супермаркет. Можливо, тому саме така висока ціна (в супермаркетах – Ред.)", – сказала співрозмовниця агентства.

На уточнююче запитання УНН, чи слід очікувати підвищення цін на полуницю й черешню цього року, М.Колесник відповіла: "Щодо черешні дуже важко щось прогнозувати, оскільки дуже серйозні втрати в Україні щодо плодово-ягідних культур. Щодо полуниці, то я думаю, що її буде в надлишку, і ціна буде знижуватися, але якщо вона (врожай полуниці – Ред.) припаде на період, коли в Україні буде проводитись ЄВРО-2012, саме це може підігрівати ціну, і вона не настільки суттєво знизяться, як це було зазвичай".

Як повідомляв УНН, у столичних супермаркетах  з’явилося багато кримської  полуниці по 70 грн за кілограм, а також турецької та іспанської, що коштує в середньому 55 грн за кілограм.

Нагадаємо, імпортну полуницю привозять в Україну найчастіше з Іспанії і Туреччини. Лікарі пояснюють: нашу полуницю легко відрізнити від закордонної за зовнішнім виглядом. На відміну від заморських ягід, вона може бути непривабливою на вигляд, зате солодка, запашна та багата на вітаміни. В імпортній може не бути нічого отруйного, але й нічого корисного. Тільки яскравий колір і великий розмір.

Якщо продукт має легкий запах нафтопродуктів (буває й таке), а на дотик ніби змащений висохлим клеєм – це явна ознака того, що купувати товар не варто.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram