Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Ексклюзив: Кримінал та НП
25125

Експерт назвав причини появи на ринках великої кількості неякісних іграшок

Експерт назвав причини появи на  ринках великої кількості неякісних іграшок

КИЇВ. 24 травня. УНН. В Україні недостатньо здійснюється контроль за надходженням товару на ринок. Через це так багато неякісних дитячих іграшок. Про це повідомив в ексклюзивному коментарі УНН начальник Управління ринкового нагляду Держспоживінспекції Сергій Кияниченко.

"В Україні недостатній контроль за надходженням товару на ринок. Уряд працює над цим питанням. На сьогоднішній день розробляється достатня кількість і законодавчих, і нормативних, і розпорядчих актів, і актів регуляторного характеру, які направлені на боротьбу з цим явищем", - запевнив С. Кияниченко.

За словами експерта, якщо товар має сумнівну якість варто не купувати її й звернутися зі скаргою до відповідних служб контролю якості.

"Іграшки не повинні мати певних різких запахів. Це є вимогою технічних регламентів до іграшок. Відповідь абсолютно логічна – якщо іграшка має різкий запах, або за певними показниками вам не подобається – її не треба купувати. Варто написати скаргу в санепідеміологічну службу або в Держспоживінспекцію. Ця скарга є підставою для перевірки того чи іншого суб’єкту торгівлі і застосування певних адміністративно-господарських санкцій за торгівлю неякісним товаром або товаром невідомого походження", - переконав фахівець.

Як повідомляв УНН, кожна друга іграшка в Україні неякісна. За результатами перевірки, яка проводились з січня поточного року, встановлено, що кожна друга іграшка не відповідає нормативним документам. Про це повідомляв голова Державної інспекції з питань захисту прав споживачів Сергій Орєхов.

"Було відібрано більш ніж 100 тис. іграшок і 55% з них не відповідали нормативним документам, тобто це кожна друга іграшка", - сказав він.

С.Орєхов також нагадав, що є доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова першому віце-прем’єру Андрію Клюєву та Держспоживінспекції розробити зміни до законодавчої бази і посилити відповідальність як виробника, так і реалізатора неякісної продукції.

Він також повідомив, що наразі ідуть перевірки якості новорічних іграшок і результати цієї перевірки будуть оприлюдненні наприкінці року, або на початку січня 2012 року.

Нагадаємо, останнім часом Прем'єр-міністр приділяє багато уваги усуненню проблем, пов'язаних з низькою якістю товарів, які виробляються в Україні та надходять з-за кордону. Зокрема, 23 листопада він доручив Міністерству економічного розвитку та торгівлі та Національній академії наук розробити комплексну програму управління якістю товарів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram