Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Політика
28470

В.Поліщук: МВС закінчить експертизу серверів EX.UA в червні

В.Поліщук: МВС закінчить експертизу серверів EX.UA в червні

КИЇВ. 25 травня. УНН. Начальник Управління зв'язків з громадскістю МВС України Володимир Поліщук в ексклюзивному коментарі УНН повідомив, що Головним слідчим управлянням УМВС України в місті Києві продовжується розслідування кримінальної справи щодо популярного файлообмінника EX.UA за статтею 176 порушення авторського права і суміжних прав. Наразі сервери, які були вилучені перебувають в науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі при МВС України. За словами В.Поліщука, орієнтовний план завершення експертиз на предмет наявності там протиправного контенту – це червень місяць.

"Головним слідчим управлянням УМВС України в місті Києві продовжується розслідування кримінальної справи за статтею 176 – це порушення авторського права і суміжних прав. Ця справа перебуває на контролі міністра внутрішніх справ. Звичайно, Головне слідче управління кожного разу заслуховує слідчих у цій справі", – зазначив співрозмовник агентства.

За словами В.Поліщука, наразі сервери файлообмінника EX.UA, які були вилучені, перебувають в науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі в МВС України. "Орієнтовний план завершення експертиз на предмет наявності там протиправного контенту – це червень місяць. Після цього буде вирішуватись питання щодо долі речових доказів", – сказав він.

Крім того, начальник Управління зв'язків з громадскістю МВС України, можливий варіант повернення, можливий варіант повернення, але на відповідальність зберігання до суду, можливий варіант перебування цих серверів у Головному слідчому управлянні. "Втім, у зв’язку з тим, що було проведено вже кілька круглих столів за участю і міністра, і представників EX.UA, і громадськості, яка підтримає боротьбу з порушеннями авторського права, а також Піратської партії, яка навпаки має іншу думку, ця дискусія ще триває, і я думаю, слідчі органи будуть все робити, аби повернути це майно", – наголосив В.Поліщук.

"Втім, будемо акцентувати увагу, що за нашим законодавством все-таки порушувати авторські права – це є порушення закону", – резюмував він.

Нагадаємо, 31 січня цього року міліція зупинила обслуговування домену EX.UA, а також вилучила у компанії сервери. Після цього ряд державних сайтів, зокрема сайти МВС, СБУ і Президента, в перебігу декількох днів піддавалися DDoS-атакам. Другого лютого вимога про блокування EX.UA було відкликано, ресурс частково відновив свою роботу.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram