Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
28560

І.Лисов: 50% іногородніх хочуть мати доступне житло у Києві

І.Лисов: 50% іногородніх хочуть мати доступне житло у Києві

КИЇВ. 25 червня. УНН. 50% осіб, які приїжджають до Києва з інших міст, хочуть брати участь у програмі пільгового 3% кредитування доступного житла. Про це у ексклюзивному коментарі УНН сказав нардеп, Віце-президент Конфедерації будівельників, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігор Лисов.

"У Києві дуже багато робочих місць, компаній, які потребують робочої сили. Також достатньо високою є заробітна плата. Столиця – престижне місто,  науковий центр і зрозуміло, що люди, які стали більш-менш заможними в інших регіонах хочуть відправити своїх дітей сюди вчитися, працювати і жити, тож зрозуміло, що їм вигідно сюди вкладати свої гроші. Якщо судити по наповненості університетів та інших навчальних закладів, то десь половину від загальної кількості становлять студенти з інших міст. Вони проживають як в гуртожитках, так і в зйомних квартирах, і зрозуміло, що їм було б дуже вигідно брати участь у програмі "Доступне житло", - сказав І. Лисов.

Окрім цього, серед киян існує середній клас, який, за словами нардепа, може собі дозволити обслуговувати кредит, особливо якщо він базується на пільгових умовах. Щодо впровадження програми державного кредитування у містах, де містобудівна галузь розвивається повільно або не розвивається взагалі, то там "Доступне житло" впроваджене не буде – на нього немає інвесторів.

"Програму іпотечного кредитування "Доступне житло" не буде впроваджено у регіонах, де нічого не будується, адже там немає інвестиційної зацікавленості населення, а отже самим людям вона там не потрібна. До того ж, у таких регіонах житло на вторинному ринку є набагато дешевшим, ніж нове за тими цінами, які затвердив Мі6нрегіонбуд.  На мою думку, у таких містах треба розвивати позиції соціального житла, щоб утримувати молодь у містах", - зазначив І. Лисов.

Аби стимулювати будівництво житла у так званих проблемних регіонах, треба, перш за все, створити нормальні інвестиційні умови.
"Треба затвердити Генплан, особливо пильно звернути увагу на позиції, у яких є певна інвестиційна складова, аби там можна було створювати хороші робочі місця, щоб була екологічна безпека. І от тоді містобудівна галузь буде розвиватися, з'явиться інтерес до придбання житла", - підкреслив нардеп.

Нагадаємо, нещодавно І. Лисов зазначав, що забудовникам вигідно брати участь у програмі пільгової іпотеки.
"Забудовникам вигідно брати участь у програмі пільгової іпотеки, адже це держзамовлення. Тобто на сьогодні забудовник розуміє, що він отримає гроші на будівництво та може розраховувати на поетапне фінансування", – зазначив парламентарій.

На його думку, першочергово до програми іпотечного кредитування мають бути залучені об’єкти з високим ступенем готовності.
"Насамперед треба звернути увагу на ті об’єкти, які мають високий ступінь готовності. Адже це означає, що вони будуть привабливими для інвестора, тобто населення. Якщо у нас буде комплекс умов – люди, які хочуть і можуть придбати житло, забудовник і держпрограми, тоді будуть перспективи вирішення житлової проблеми", – зазначив І.Лисов.

Як повідомляв УНН, у 2011 році в Києві в експлуатацію було введено 1,5 млн метрів квадратних столичного житла.
"Минулого року у Києві було введено в експлуатацію 1,5 млн квадратних метрів житла, це на 50% більше, ніж у 2010 році. І вперше за історію України столиця вийшла на той темп, що мала за радянських часів. Тому можна констатувати, що будівельна галузь, яка є рушійною силою економіки, потроху виходить із кризи. Про це свідчать і надходження до бюджету від пайової участі – минулого року Київ отримав 150 млн грн від забудовників, що вдвічі більше у порівнянні з попереднім роком", – сказав заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram