Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 21 січня 2019 12:00
Ексклюзив: Економіка
13860

В.Тимкович: забудовники часто використовують не ті матеріали, які заявляли на експертизу

В.Тимкович: забудовники часто використовують не ті матеріали, які заявляли на експертизу

КИЇВ. 15 липня. УНН. Українські забудовники часто нехтують правилами та безпекою суспільства, встановлюючи не ті конструкції та матеріали, які заявлені та проходили експертизу відповідності. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав головний інженер Українського державного науково-дослідного і проектного інституту "УкрНДІпроектреставрація" Василь Тимкович.

Однією з найбільш глибоких проблем галузі вітчизняного містобудування є невідповідність заявлених та використаних матеріалів.

"У нас часто виходить так: і сертифікат справжній, і матеріал ефективний, а робимо експертизу будівлі і бачимо проблему. Тобто десь у наші системі є пробуксовка: очевидно на об’єктах монтується не та система, яка проходила експертизу. Тому потрібно розглядати механізм роботи саме системи галузі у державі. Тому що окремі складові будівництва можуть бути досить якісними і самі по собі досконалими. Але ж чому тоді стаються такі випадки, які ми потім навіть не можемо прокоментувати та пояснити (про загорання багатоповерхівки у столиці – РЕД.)? Потрібно організувати та забезпечити системну роботу містобудівної галузі, аби її складові між собою були узгоджені. Адже не рідко буває, коли у проекті зазначено 5 поверхів, а на практиці їх 7, при цьому будівництво має усі необхідні погодження, документацію, і кожна відповідальна ланка говорить, що з її боку все правильно. Знесення будівель на Андріївському теж було нібито визнане з точки зору законів, але ж ми бачимо який негативний результат отримало суспільство", - зазначив В. Тимкович.

Разом із цим, не менш актуальною залишається і проблема енергоефективності житлового фонду – майже усе житло, побудоване раніше 2008 року, не має належного коефіцієнту. Також викликає занепокоєння і стан теплотрас: до кінцевого споживача доходить лише 30% енергоносіїв від загального обсягу надаваної ТЕЦ кількості.

"Держава, яка не працює на покращення показників енергоефективності, не працює на майбутнє, це однозначно. І сьогодні ми думаємо, що робити з житловим фондом, який не має відповідного коефіцієнту, адже неекономне використання енергоресурсів, які дорожчають з кожним роком, для суспільства рано чи пізно стане непосильним. Звичайно, є нормативи, які визначають енергоефективність матеріалів, сюди відносяться і різні віконні заповнювачі, двірні  системи та інше. Втрата тепла – це проблема, яку треба вирішувати шляхом використання різних спеціальних матеріалів", - наголосив В. Тимкович.

Нагадаємо, ефективного рівня використання енергоресурсів можна досягти вимикаючи світло та електроприбори. Разом із цим, утеплення будинків також значною мірою дозволяє суттєво зекономити на енергоносіях. За словами заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Ігоря Лисова, він буде ініціювати законопроект щодо надання кредитів на утеплення будинків.

"Наразі треба розглянути програму кредитування утеплення будинків. По-перше, мешканці повинні самостійно брати участь у цій програмі, копити гроші і потім отримувати дешевий кредит. Також на до цієї програми потрібно залучити західні гранти, адже ця програма належить до екологічних проектів західних територій. Зараз я кажу про ті гранти, які різні західні структури, серед яких і великі приватні підприємства, і державні, безкоштовно надають для вирішення проблем  глобального потепління та інших таких масштабних. Можна навіть залучити гроші Кіотського протоколу. Тобто є певна кількість грошових ресурсів, які ми можемо залучити до цієї програми", – сказав І.Лисов.

Як повідомляв УНН, 18 червня у Києві за адресою Гетьмана 1б, на рівні 3 поверху відбулась пожежа, яка поширилась на верхні поверхи. Вогонь поширився через утеплювальні матеріали фасаду будівлі, які знаходились за облицюванням будівлі. В результаті пожежі закопчена фасад будинку з 4 по 25 поверх загальною площею 120 м кв. За даними Держтехногенбезпеки, багатоповерхівка була перевірена, але гарантувати, що матеріали, які подавались на перевірку і використані у забудові – одне й те ж, ніхто не береться: перед приїздом на об’єкт інспектора він зобов’язаний попередити забудовника за 10 днів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...