Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
30585

До 2017 видобуток вугілля зросте на 5%

До 2017 видобуток вугілля зросте на 5%

КИЇВ. 6 серпня. УНН. Протягом найближчих п’яти років видобуток вугілля енергетичних марок на державних вугледобувних підприємствах збільшиться в середньому на 5%. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав Перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Попович.

Сьогодні в Україні створені усі умови для успішного заміщення імпортного газу вітчизняним вугіллям.

"Наразі, через збільшення в Україні протягом 2 останніх років вуглевидобутку, утворився стійкий профіцит енергетичних марок вугілля на вітчизняному ринку. Зокрема, на складах вугільних підприємств зосереджено більше 2 млн тонн, а на складах об’єктів теплоенергетики – більше 4 млн тонн вугілля. Прогнозні розрахунки на найближчі 5 років показують нарощування добування вугілля енергетичних марок на державних вугледобувних підприємствах близько 5%. Таким чином, за попередніми розрахунками при реалізації проекту заміщення природного газу українським вугіллям буде забезпечено стабільний ринок збуту для вітчизняних вугледобувних підприємств до 10 млн тонн рядового вугілля щорічно", - повідомив І. Попович.

Наразі Україна активно залучає та співпрацює із інвесторами у зазначеній галузі. Так відповідно до рамкової угоди про фінансове співробітництво між Мінвуглепромом та Держбанком розвитку КНР, укладеної у вересні 2010 року в ході державного візиту Президента України в Китай, передбачається модернізація вітчизняної вугільної галузі.

"В даний час успішно реалізується пілотний проект модернізації шахти ім.. Мельникова ПАТ "Лисичанськвугілля". Після завершення процесу модернізації планується наростити обсяг вуглевидобутку більш ніж у 2 рази", - зазначив І. Попович.

Нагадаємо, Державне підприємство "Макіїввугілля", до якого входить шахта ім.Бажанова, виробило перший мільйон тонн вугілля від початку 2012 року.
"Протягом 2012 року стабільно та продуктивно працює над виконанням техніко-економічних показників колектив шахти "Холодна Балка".  Досягнутий тут показник продуктивності праці робітника з видобутку становить сьогодні 29 тонн/осіб на місяць і є найвищим серед шахт "Макіївугілля". Упевнено нарощує видобуток вугілля після здання в експлуатацію нової лави колектив шахти "Бутовська", підвищує потужності шахта ім.Кірова", – йдеться в рапорті підприємства.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram