Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Здоров'я
36030

Під час епідемії грипу помирає кожна десята вагітна, котра не вакцинувалась - імунолог

Під час епідемії грипу помирає кожна десята вагітна, котра не вакцинувалась - імунолог

КИЇВ. 10 вересня. УНН. Під час епідемії грипу кожна десята не вакцинована вагітна жінка ризикує померти через ускладнення, викликані грипом. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказала лікар-імунолог Наталя Винник.

"Грип має надзвичайно багато ускладнень. Може бути просто перебіг важкої форми грипу, і є безпосередньо грипозна вірусна  пневмонія, від якої, в принципі, надзвичайно багато людей померло у 2009 році. Також після грипу можуть виникати ускладнення, пов’язані з хронічним фоном: якщо є проблеми з шлунково-кишковим трактом, буде загострення такої патології. Також дуже часто виникають загострення хронічних хвороб бронхо-легеневої системи. Звичайно, ці ускладнення не є приємними та затягують лікування до декількох тижнів, але їх принаймні можна лікувати. А от якщо взяти саме грипозну пневмонію, то вона має і набагато важчий перебіг, і лікується надзвичайно важко, сам організм може навіть не впоратись. ", - сказала Н. Винник.

Найбільш вразливими до грипу є діти до 5 років, а особливо – до 2.

"Найчастіше у дітей виникають такі ускладнення, як двобічні пневмонії, від яких не рідко помирають. Також виникають синусити і отити, від останніх, в свою чергу, можуть починатися менінгіти.

Також особливо вразливими є вагітні. У них під час будь-якої вірусної інфекції, а особливо під час грипу, йде виражене порушення гемодинаміки, при яких може порушуватись кровопостачання плоду. Взагалі у вагітних опірність організму значно зменшена, тому що якби у жінки була висока імунна реакція, то вона не могла б навіть завагітніти. Саме тому такі жінки є набагато більш сприйнятливішими до грипу", - зазначила Н. Винник.

Експерт зазначила, що високий рівень смертності від грипу спостерігається у не вакцинованих жінок.

"Вагітна не вакцинована жінка має в 10 разів вищий ризик потрапити до реанімації через ускладнення від грипу, ніж звичайна людина. Навіть взяти 2009 рік, коли за офіційними даними від грипу померло 1125 осіб, 90 із яких – вагітні жінки. І це надзвичайно велика цифра, це майже кожна десята", - додала Н. Винник.
Як повідомляв УНН, за липень – серпень поточного року в контрольних містах було зареєстровано 137 тисяч 538 хворих осіб на грип та ГРВІ, із них госпіталізовано 3084 осіб. 90,7% серед госпіталізованих складають діти віком до 17 років.За цей же період серед дитячого населення зареєстровано 89 573 випадків захворювань на грип та ГРВІ, що становить 65,1% від числа захворівших.

Нагадаємо, відповідно до Наказу МОЗ від 16.09.2011№ 595, щеплення рекомендовані військовослужбовцям, будівельникам, працівникам Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ, медичним працівникам, а також особам, які доглядають хворих на грип удома, дітям з шестимісячного віку; особам похилого віку після 60 років, трудовим колективам підприємствам, установам, організаціями, жінкам, які, ймовірно, будуть перебувати у вагітності під час епідемії грипу, а також вагітним.

На території України дозволені до використання чотири вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), Інтанза*15/Інтанза*9 (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), а також ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram