Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
29760

А.Кінах: якщо Росія відмовиться, українські авто купуватимуть у Латинській Америці та Африці

А.Кінах: якщо Росія відмовиться, українські авто купуватимуть у Латинській Америці та Африці

КИЇВ. 14 вересня. УНН. У випадку, якщо з Росією не буде досягнуто компромісу та вона не зніме утилізаційний транспортний збір, український автопром має потенціал для освоєння ринків збуту в Південно-Східній Азії, Близькому та Середньому Сході, Африці та Південній Америці. Про це в коментарі УНН повідомив народний депутат Анатолій Кінах.

А.Кінах зазначив, що згідно із запровадженим урядом РФ утилізаційним збором, українські автобуси, вантажні автомобілі, які раніше імпортувалися до Росії, стають неконкурентоспроможними.

"Для нас це питома вага нашого експорту автомобілів. Із загального обсягу експорту до Росії відправлялося десь 30-40%. Тому Україна була змушена прияти рішення в контексті дзеркальних заходів", – наголосив А.Кінах.

Україна є членом СОТ і чітко виконує свої зобов’язання, наголосив парламентарій.

Він зауважив, що крім того, що і Україна, і Росія є членами СОТ, було також ратифіковано угоду про зону вільної торгівлі із країнами СНД.

"Угода сформована також на стандартах СОТ, включаючи спірні питання, які повинні бути врегульовані відповідно до норм міжнародної торгівлі. Тому ми безумовно сумуємо, що Російська Федерація, усупереч угоді про зону вільної торгівлі у СНД, порушуючи деякі наші домовленості, з 1 вересня ввела утилізаційний збір в тому числі і до автомобілів, які імпортуються з України", – наголосив він.

А.Кінах наголосив, що українська сторона готова до переговорів, і він сподівається, що сторони незабаром досягнуть компроміс.

"Я думаю, що слід шукати конструктивний варіант. Я впевнений, що це і в інтересах Російської Федерації  сформувати на всьому євразійському просторі умови торгівлі та співпраці на підставі свобод, на яких будується вся світова та європейська економіки: максимально сприятливі умови торгівлі товарами, послугами, рух робочої сили та, безумовно, спілкування людей. Я думаю, що альтернативи цьому немає. Тим більше, що Білорусь також подала заявку на вступ до СОТ, і я думаю, що це незворотній процес формування умов співпраці на стандартах міжнародної торгівлі", – зазначив він.

Нагадаємо, Україна запровадила утилізаційний збір щодо російської автопродукції. Це рішення стосується імпортованих у країну легкових і вантажних автомобілів, автобусів і спецтехніки; воно закріплене постановою уряду №843 "Про деякі питання заготівлі та утилізації відходів, які виникають з причини втрати транспортними засобами своїх споживчих якостей".

Ставки збору в Україні виявилися навіть вищими, ніж запровадженні 1 вересня РФ. Для легкових автомобілів базова ставка становить 4,7-30,2 тис. грн (0,59-3,78 тис., для порівняння: у РФ – 0,59-3,46 тис. дол.) залежно від об'єму двигуна, а для вантажних автомобілів, автобусів і спецтехніки – 19-110,2 тис. грн (2,37-13,7 тис., у РФ – 2,36-12,58 тис. дол).

Експерти наголошують, що подібні дії, як з боку РФ, а особливо з боку України, не відповідають стандартам, які діють у межах СОТ.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram