Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Ексклюзив: Економіка
20370

В.Суслов: нинішній парламент затвердить популістський нереальний Держбюджет

В.Суслов: нинішній парламент затвердить популістський нереальний Держбюджет

КИЇВ. 14 вересня. УНН. За словами економічного експерта Віктора Суслова, збіг виборчої кампанії та бюджетного процесу призвів до політизації останнього. Є ризик, що бюджет на наступний рік буде популістський і нереальний. Відтак, було би політично правильно затвердити закон про бюджет уже новим парламентом, до того ж, абсолютно неправильно, щоб політику на наступний рік визначала  Верховна Рада для нового парламенту. Про це він сказав в ексклюзивному коментарі УНН.

"Вийшов збіг виборчої кампанії та бюджетного процесу. Звісно, політизація бюджетного процесу та самого бюджетного закону про бюджет неминуча. Ми вже бачили дуже яскраві прояви цього, зокрема вчора зранку пройшли повідомлення з посиланням на Прем'єр-міністра, який на початку засідання Кабміну говорив про те, що прогнозується зростання ВВП на 3% -4%, а за підсумками засідання виявилося 4,5%. Цей показник малореальний, але зрозуміло, що чим більше планується зростання валового продукту, тим більше можна запланувати витрати, у тому числі й на соціальні цілі", – зазначив співрозмовник агентства.

Крім того, за словами В.Суслова, уперше за багато років під час підготовки проекту закону про Держбюджет не оголосили валютний курс у розрахунках до бюджету. Також ціну на газ, яка має бути закладена в розрахунках бюджету. "Усе це приклади політизації процесу. Тому ті, хто сьогодні пропонує зупинити цю хвилю політизації та приймати бюджет після виборів, мають підстави", – зауважив він.

Проте, як наголосив експерт, в Україні є законодавство, Бюджетний Кодекс, який тим вимагає від уряду подачі проекту закону про бюджет до 15 вересня у ВР. Цю норму парламент не призупинив і не скасував, тому закон повинен бути поданий.

"Далі потрібно рахуватися з тим, що депутати, які йдуть у мажоритарних округах, внесуть величезну кількість поправок популістського права, з метою вирішення всіх проблем своїх округів. Це буде дуже сильно тиснути на бюджет, і якщо бюджет затвердити до кінця періода старої Верховної Ради, то велика небезпека прийняття популістського нереального бюджету", – наголосив він.

На уточнююче запитання, чи не нашкодить затвердження бюджета після парламентських виборів наступному бюджетному року, експерт відповів: "Потрібно взяти до уваги, що радикального оновлення Верховної Ради швидше за все не буде. Тож, бюджетний процес по факту просто б зайняв більш тривалий період. Нічого страшного в цьому немає. В Україні багатий досвід прийняття бюджету в січні і пізніше".

"Крім того, є дуже важливий політичний момент. Закон про бюджет визначає всю бюджетну політику на наступний рік. Політично абсолютно неправильно, щоб політику на наступний рік визначала  Верховна Рада для нового парламенту. У нового парламенту можуть виявитися зовсім інші пріоритети. Тому нова Верховна Рада не повинна бути позбавлена права приймати закон про бюджет, виходячи з нового співвідношення політсил, які складуться в парламенті", – резюмував експерт.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram