Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Пʼятниця, 01 липня 2022 14:53
Ексклюзив: Політика
34170

До ВР не надходили прохання ЦВК щодо змін виборчого законодавства

До ВР не надходили прохання ЦВК щодо змін виборчого законодавства

КИЇВ. 11 жовтня. УНН. Центральна виборча комісія України не зверталася до Верховної Ради з проханням щодо змін Закону України "Про вибори народних депутатів". Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

"Ми побачили, що ЦВК може це врегулювати своїми рішеннями та постановами. ЦВК поки що не робила гучних заяв. Вона говорила, що є проблеми, що пов’язані з комплектацією дільничних та окружних виборчих комісій. Я не чув від ЦВК, що є реальні загрози, що потребують підтримки парламенту  через внесення змін до закону", - зазначив В.Олійник.

Парламентарій наголосив, що раніше ЦВК зверталася до Верховної Ради з проханням внести технічні правки до закону про вибори, однак тоді це не було підтримано опозицією.

"Опозиція була проти цього, а ЦВК, у свою чергу, сказала, що вийде з цієї ситуації шляхом ухвалення власних рішень", - зауважив В.Олійник.

Він додав, що рішення ЦВК не входять у протиріччя з Законом про вибори народних депутатів. 

Нагадаємо, 17 листопада 2011 року Верховна Рада ухвалила в цілому закон про вибори народних депутатів. Цьогорічні парламентскі вибори пройдуть за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою. Крім того, закон встановлює 5% виборчий бар’єр. При цьому блоки участі у виборах не беруть.

ЦВК ініціювала внесення змін доцьогозакону для технічного вдосконалення виборчих процедур.Ініціативи ЦВК стосуються, зокрема, передвиборної агітації, фінансування виборчого процесу і друку агітаційних плакатів. Голова ЦВК Володимир Шаповал наголошував, що прогалини прийнятого Верховною Радою закону "Про вибори народних депутатів" Центрвиборчком буде усувати своїми постановами.

Водночас Президент України Віктор Янукович не виключає внесення змін в закон про вибори народних депутатів, але після проведення парламентської кампанії 2012 року.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram